Jak dobrać fryzurę?

jak-dobrac-fryzure-2

Włosy są największym utrapieniem kobiet na całym świecie – odpowiednio dobrana fryzura sprawia, że szara myszka przemienia się w seksownego wampa, ale jakakolwiek niedoskonałość na głowie psuje zaraz wygląd całej osoby i psuje samopoczucie. Dlatego właśnie tysiące złotych kobiety potrafią poświęcić na pielęgnację włosów i na fryzjerów. Mimo to najczęściej nie są zadowolone z własnego uczesania. A wystarczy poznać podstawowe zasady jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, by osiągnąć wspaniały efekt.

Jak dobrać fryzurę?

fryzura_m-8165083Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że to, co pięknie wygląda na zdjęciu, powstało zwykle po wielogodzinnych zabiegach przez stylistów i nie przetrwałoby godziny na głowie przeciętnej kobiety, która pracuje, gotuje, opiekuje się domem. Dlatego unikajmy fryzur, które na fotografiach są przesadnie wystylizowane, dziwacznie ułożone. Postawmy na co dzień na minimalizm, a gdy poczujemy potrzebę szaleństwa, z łatwością zmienimy to, co na głowie już mamy.

Jak dobrać fryzurę i kolor włosów?

Liczmy się też z tym, że niektóre fryzury pasują tylko przy niektórych kolorach włosów. Dlatego udając się do fryzjera najlepiej brać pod uwagę albo kilka różnych obcięć, albo zmianę koloru włosów, czasem bardzo radykalną.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Nie zapominajmy również o kwestii najważniejszej – kształt naszej twarzy. Kobiety o okrągłej twarzy powinny unikać fryzur, które mają najwięcej objętości na wysokości policzków – dodatkowo to poszerzy twarz. Także złym pomysłem może się okazać prosta, ciężka grzywka. Fryzury nastroszone, krótkie, potargane są natomiast wprost stworzone dla pań o ostrych rysach. Dodają one twarzy lekkości, kobiecości. Panie o twarzy w kształcie trójkąta mogą skusić się na drobne szaleństwo – grzywkę w kształcie serca, krótszą nad brwiami i dłuższą nad nosem. Wtedy nada to twarzy kształt serduszka, bardzo oryginalny i zmysłowy.

Najważniejsze jednak niech będzie dla nas nasze samopoczucie – jeśli będziemy dobrze się czuć we fryzurze, zapewne będziemy też dobrze wyglądać. Poza tym – zadowolenie z siebie dodaje nam seksapilu. I czego chcieć więcej?

Was this helpful?

0 / 0