Jak dobrać kolor włosów?

Jak dobrać kolor włosów?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie – nie ma w tym nic dziwnego. Wywoływanie zachwyconych spojrzeń mężczyzn i wyczytywanie zazdrości w oczach koleżanek przynosi prawdziwą radość i podnosi pewność siebie. Jednak dobry wygląd nie wynika tylko ze szczupłej sylwetki i drogich ubrań – liczy się też fryzura, jej kolor i kształt. Pytanie: jak dobrać kolor włosów pasujący do naszej karnacji jest najbardziej dręczącym spośród wszystkich “urodowych” pytań. A to wcale nie jest takie trudne – wystarczy tylko znać kilka podstawowych zasad.

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Na początek każda kobieta musi właściwie określić swój typ urody, chłodny czy ciepły. Wystarczą do tego dwie chusty – złota oraz srebrna. Przykładamy je kolejno do twarzy tak, by zasłonić wszystkie inne barwy w naszym ubiorze i widzieć tylko chustę i buzię. Jeśli lepiej wyglądamy w złocie, znaczy że jesteśmy ciepłym typem, jeśli natomiast srebrny kolor lepiej podkreśla naszą urodę – jesteśmy typem chłodnym.

Jak dobrać kolor włosów – odcień

Gdy już wiemy, jakim jesteśmy typem, powinnyśmy udać się do sklepu poszukać odpowiedniego odcienia. Zwykle na opakowaniach znajduje się informacja czy kolor jest ciepły czy zimny. Czasem ta informacja jest zamaskowana w nazwie koloru, wtedy trzeba nauczyć się ją odczytywać – na przykład kolory ciepłe to odcienie miedziane, złote, rude, a barwy zimne to te, które w nazwie mają na przykład słowo stalowy, chłodny, popielaty.

Pamiętajmy też o kilku podstawowych zasadach dobierania koloru. Wszelkie czernie bardzo wyostrzają rysy i podkreślają niezdrowo blady odcień karnacji. Natomiast rudości nie nadają się dla kobiet o zaczerwienionej twarzy czy cerze trądzikowej – zbyt intensywnie podkreślają te niedoskonałości.

Znając zasady dobranie koloru nie okazuje się takie trudne. A więc szanowne Panie – do sklepów marsz!

Was this helpful?

0 / 0