Jak dobrze oczyścić twarz w domu?

Jak dobrze oczyścić twarz w domu?

Pierwszym i zarazem najważniejszym etapem codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest jej oczyszczanie. Na skórze każdego dnia gromadzą się zanieczyszczenia różnego rodzaju, których usunięcie jest konieczne, by nie doszło do ich wniknięcia w pory. Kiedy skóra nie jest prawidłowo oczyszczona na jej powierzchni pojawić się mogą stany zapalne, oznaki starzenia, a także wypryski. Warto wiedzieć, jak powinno wyglądać oczyszczanie twarzy w domu i jakie kosmetyki należy stosować.

Usuwanie demakijażu i nadmiaru sebum ze skóry – olejki do mycia twarzy

Kobiety każdego dnia nakładają makijaż, który poprawia wygląd skóry i podkreśla największe atuty urody. Jednak pod koniec dnia konieczne jest usunięcie tych kosmetyków, które w ciągu dnia wymieszały się z sebum, a także innymi zanieczyszczeniami. Do usunięcie kosmetyków do makijażu i nadmiaru sebum doskonale sprawdzą się olejki do mycia twarzy. Wydawać się może, że olejki do mycia twarzy nie mają skutecznego działania. Jednak prawda jest taka, że ich skład jest bardzo zbliżony do sebum człowieka, dzięki czemu z dokładnością i delikatnością usuwają resztki makijażu i sebum. Pozostawiają skórę gładką i delikatnie natłuszczoną.

Usuwanie powierzchownych zabrudzeń – kosmetyki oczyszczające na bazie wody

Kolejnym krokiem oczyszczania twarzy w domu jest zastosowanie kosmetyków do oczyszczania na bazie wody. Pomagają one usunąć resztki olejku do mycia twarzy, a także powierzchowne zanieczyszczenia, które zostały wraz z nimi na skórze twarzy. Kosmetyki do oczyszczania twarzy na bazie wody to między innymi pianki, żele i płyny, o których więcej dowiesz się na stronie https://skin79-sklep.pl/category/oczyszczanie-twarzy/. Na rynku istnieje ich tak wiele rodzajów, że każdy jest w stanie wybrać dla siebie kosmetyk, który jest doskonale dopasowany do rodzaju i potrzeb skóry.

Złuszczanie naskórka – ważny etap oczyszczania skóry twarzy w domu

Do prawidłowego oczyszczania skóry w domu potrzebne jest jeszcze tylko usuwanie martwego naskórka. Gromadzi się on na skórze, przez co cera staje się szara i szorstka, a co więcej zmniejsza się jej wchłanialność składników odżywczych. Do złuszczania martwego naskórka doskonale sprawdzają się peelingi mechaniczne, chemiczne i enzymatyczne. Przyczyniają się do zmiękczenia martwego naskórka, a następnie jego złuszczenia. Według zasad prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy złuszczanie powinno być powtarzane co dwa – trzy dni.

Prawidłowe i delikatne oczyszczanie skóry twarzy w domu sprawi, że cera stanie się miękka i jedwabiście gładka, a także pełna młodzieńczego blasku.

Was this helpful?

1 / 0

Dodaj komentarz 0