Jak namówić rodziców na psa?

Jak namówić rodziców na psa?

jak-namowic-rodzicow-na-psa_m-6966052Mamo… tato chcę psa! – Kto z nas, będący rodzice nie słyszał danego pytanie od swojego dziecka. Pragnienie posiadania zwierzaka jest powszechnie znane. Musimy jednak pamiętać, że pies to żywe stworzenie, które należy otoczyć odpowiednią opieką, dlatego decyzja o przygarnięciu zwierzęcia musi być w pełni przemyślana. Postaramy się wczuć w rolę zarówno dzieci i podpowiedzieć, jakich argumentów użyć by namówić na psa rodziców, ale również rodziców, którym zaproponujemy kilka rad na rozmowę z małym domownikiem.

Często decyzja o tym, że niestety musimy odmówić naszemu dziecko małego zwierzaka wynika ze względów zdrowotnych. Coraz częściej, bowiem borykamy się z problemami alergii. Wtedy też, musimy porozmawiać z dzieckiem na ten temat i wyjaśnić mu dokładnie, dlaczego nie możecie przygarnąć do domu małego pieska. Dobra metodą jest zaproponować dziecku inne zwierze, wszak istnieje tyle rodzajów zwierząt domowych takich jak rybki, żółwie czy ptactwo, które może posiadać w swoim domu mały alergik. Gdy dziecko ma problem tego typu nie upierajmy się na silę przy posiadaniu psa, tłumacząc sobie, że po jakimś czasie alergia minie i problem sam się rozwiąże. To może tylko pogłębić problem zdrowotny i grozić poważnymi konsekwencjami takimi jak astma.

ze-schroniska_m-1445053Jeśli jednak zaistnieje sytuacja odwrotna, to znaczy okaże się, że dziecko ma alergię już po zakupie zwierzęcia musimy znaleźć naszemu małemu pupilowi nowy dom, popytajmy się znajomych czy dziadków, kto najlepiej zaopiekowałby się naszym małym „włochatym” przyjacielem. Na pewno taka osoba się znajdzie, nie zostawiajmy psa na ulicy ani w schronisku. Zawsze udaje się znaleźć jakieś rozwiązanie.

Jak namówić rodziców na psa?

A jak z perspektywy dziecka namówić na psa rodzica? Przede wszystkim musimy sami uświadomić sobie, z jakimi obowiązkami jest połączone posiadanie zwierzęcia. Dopiero wtedy będziemy w stanie użyć dostatecznie dobrych argumentów, aby przygarnąć do domu zwierzaka. Na początku musimy udowodnić, że jesteśmy osobami odpowiedzialnymi, które są w stanie do wielu wyrzeczeń dla swojego pupila. Zacznijmy na początek od pomocy rodzicom w obowiązkach domowych, przekonajmy ich do tego, że można na nas polegać. Poprośmy rodzica o umożliwienie opieki nad roślinką w domu – to też wbrew pozorom wymaga dużej uwagi i odpowiedzialności.

Interesuj się również tematyką dotycząca psich problemów. Poszukaj schroniska, informacji na temat szczepień psów. Niech rodzice widzą, że naprawdę interesuje Cię dany temat. Możesz zrobić też wstępny kosztorys – ile pieniążków będzie potrzebne na wychowanie pupila. Na pewne mile widziane będzie, gdy uda Ci się zaoszczędzić trochę kieszonkowego, które będziesz w stanie poświęcić no na szczepienie szczeniaka. Będzie to dowód nie tylko na Twoją odpowiedzialność, ale również na chęć posiadania zwierzęcia.

Zrób listę korzyści wynikającej z posiadania psów. Dobrym argumentem jest fakt, że dzięki spacerom z nim będziesz mógł ograniczyć chociażby czas spędzony w domu przed komputerem albo telewizorem. Do domu przyprowadź psa kolegi albo sąsiada by pokazać rodzicom, że zwierzę to sama radość.

Decyzja o psie

Na koniec daj rodzicom czas do namysłu. Nie naciskaj ich na siłę. Lepiej w tym czasie okazać swoje starania i wcielić swoje obietnice w czyny. Uszanuj także ich zdanie, jeśli nie lubią zwierząt domowych – bowiem nie każdy człowiek musi lubić obecność zwierząt. Pamiętaj też, że również rodzice mogą być uczuleni na sierść zwierząt i w tym przypadku nie poświęcaj ich zdrowia dla własnego zadowolenia.

Gdy już uda Ci się namówić na przygarnięcie pupila nie zapominaj o obiecanych przyrzeczeniach złożonych rodzicom. Nie zniechęcaj się po tygodniu wychodzenia z psem i nie zrzucaj wszystkich obowiązków na nich. Pamiętaj, że to oni poszli Ci na rękę biorąc zwierzę do domu. Pamiętaj też o tym, że teraz to Ty jesteś odpowiedzialny za swojego przyjaciela, za jego samopoczucie. Zwierzę jak wspomnieliśmy wcześniej to także istota żywa, która czuwa i potrzebuje ciepła oraz miłości. Poświęcaj mu jak najwięcej zainteresowania wtedy na pewno odpłaci się swoją wiernością i zostanie Twoim najlepszym opiekunem, które będzie w stanie nas obronić przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami.

Pies ze schroniska

Wybierając zwierzę polecamy skierować swoje kroki do schroniska do zwierząt. Problem bezpańskich zwierząt cały czas rośnie, ale przy naszej pomocy jesteśmy w stanie, choć trochę go zminimalizować. Jeśli mamy serce do zwierząt pamiętajmy o tym, że zwierzęta o schroniska są takie same jak te, z rasowych hodowli. Z niezawinionych przez siebie przyczyn trafiły po prostu do schroniska i czekają z niecierpliwością na nowego, dobrego właściciela. Pamiętajmy jednak zawsze by nasza decyzja była w pełni przemyślana, aby zwierze powrotem nie musiało tutaj wrócić.

Was this helpful?

1 / 0