Jak obniżyć cholesterol

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Problem poziomu cholesterolu jest jednym z najczęściej poruszanych tematów zarówno przez specjalistów jak tez przez samych ludzi. Każdy wie, że zbyt wysoki poziom cholesterolu jest zdecydowanie niezdrowy ponieważ prowadzić może do rozwoju takich chorób jak miażdżyca naczyń krwionośnych, chorób wieńcowych czy też nadciśnienia oraz wszystkich innych schorzeń oportunistycznych. Dlatego też nie dziwi że tak silnie jest podkreślana kwestia kontrolowania poziomu cholesterolu tak by był bezpieczny.

Poziom cholesterolu

Zanim cholesterol osiągnie taki poziom że konieczne będą specjalistyczne leki warto zadbać o odpowiednią profilaktykę, która jest zdecydowanie najskuteczniejszą z metod, ponieważ zapobieganie zawsze jest lepsze niż leczenie, szczególnie w tak istotnych kwestiach jak poziom cholesterolu i konsekwencje jakie się z tą kwestią wiążą.

Jak obniżyć cholesterol – domowe sposoby

Domowe metody na cholesterol to przede wszystkim właściwa dieta oraz też tryb życia te dwa elementy są faktycznie kluczowe w pilnowaniu oraz też obniżaniu poziomu cholesterolu. Jak mówią również lekarze rzeczywiście zdrowy tryb życia sprzyja zapobieganiu gromadzenia się nadmiaru cholesterolu w organizmie. Co ważniejsze kiedy już niestety człowiek się zapomni, tak samo powrót do właściwej diety oraz aktywność ruchowa są jednymi z najczęstszych zaleceń. Wszyscy podkreślają że to co pomaga rzeczywiście obniżać poziom cholesterolu to przede wszystkim zmiana złych nawyków a zastąpienie ich innymi dobrymi. Czyli metodą domową jest zaprzestanie objadania się niezdrowym, tłusto smażonym mięsem, makaronami czy też pieczywem z masłem a wprowadzenie zdrowej kuchni – potraw gotowanych na parze, smażonych na oliwie oraz też grillowanych w odpowiedni sposób. Wszystko są to metody na obniżanie cholesterolu bez konieczności sięgania po rozwiązania takie jak specjalistyczne leki, które mają to do siebie że bez wsparcia na poziomie zmiany przyzwyczajeń również nie są skuteczne.

cholesterol_m-7325412Jak obniżyć cholesterol bez leków

Bez leków cholesterol też można skutecznie obniżać ale konieczna jest konsekwencja oraz dyscyplina bez których wszelkie próby będą zdecydowanie bez skuteczne. Takie sposoby na cholesterol jak rezygnacja z białego pieczywa będą dobre jeżeli uzupełni je pieczywo pełnoziarniste bez masła, ale również spacer przynajmniej raz na dwa dni oraz nieco ćwiczeń i nie objadanie się przed snem. Polecane są również jako elementy wspomagające wyciągi z czosnku, które zawsze wskazywane są jako zdrowo działające. Jeżeli ktoś nie toleruje smaku i zapachu czosnku może się też zdecydować na zieloną herbatę która regularnie pita również wspomoże obniżenie poziomu cholesterolu.

Czasem rzecz jasna dochodzi do taki niebezpiecznej sytuacji, że tylko leki sprowadzą cholesterol do takiego poziomu na którym będzie można zacząć działać metodami domowymi i naturalnymi. W aptekach na szczęście leki są dostępne nawet bez recepty, ale lepiej zawsze się upewnić co do tego że faktycznie poziom cholesterolu uzasadnia sięgnięcie po dane środki farmaceutyczne. Nie należy też traktować takiej terapii jako całkowitego rozwiązania problemu, zawsze powinna być wspomagana zmianą złych przyzwyczajeń tak by faktycznie obniżenie poziomu cholesterolu miało trwały charakter.

Zatem skoro człowieka męczy przeczucie dotyczące tego jaki ma poziom cholesterolu, zamiast czekać aż faktycznie zrobi się nieciekawie lepiej zacząć zaraz działać. Przede wszystkim dlatego że początkowo nie wymaga to szczególnych wyrzeczeń ani nakładów. Wystarczy że zamiast podjeżdżać wszędzie samochodem człowiek zacznie spacerować, ograniczy ulubione tłuste przekąski do rozsądnej ilości i zastąpi je świeżymi owocami albo warzywami. Jeżeli tylko nie zabraknie konsekwencji będzie to faktycznie najskuteczniejsza walka z poziomem cholesterolu.

Was this helpful?

0 / 0