Jak osiągnąć orgazm?

Jak osiągnąć orgazm?

Orgazm nie jest czymś, co zależy od naszej woli. Nie można go mieć na zawołanie. Ale jeśli będziemy unikać pewnych sypialnianych błędów, zwiększymy szanse na jego pojawienie się. Niestety – wiele kobiet jeszcze nie wie, jak osiągnąć orgazm pochwowy lub orgazm łechtaczkowy.

Aż 32% kobiet badanych przez brytyjskich naukowców przyznało, że nigdy nie miało orgazmu podczas stosunku. Z kolei 19% Polek deklaruje, że przeżywa orgazm podczas każdego stosunku, 6% Polek twierdzi, że nigdy nie było im dane szczytować podczas aktu seksualnego. Jeśli chodzi o panów, to do braku orgazmu przyznaje się niecały 1%. Dla porównania: aż 63% panów twierdzi, że zawsze kończy zbliżenie szczytowaniem.

Zdarza się, że jest Ci w łóżku cudownie, a jednak nie możesz doświadczyć tej ogromnej rozkoszy, jaką jest orgazm. To znak, że na drodze do spełnienia występują jakieś przeszkody.

Jak osiągnąć orgazm?

 • Najbardziej wrażliwe na seksualny dotyk u kobiet są okolice narządów płciowych – łechtaczka i przedsionek pochwy.
 • Czułe punkty to piersi, zwłaszcza brodawki, wewnętrzne powierzchnie ud, szyja, kark, usta, uszy.
 • Najbardziej zapomniane przez mężczyzn erotyczne punkty to okolice talii, wewnętrzne powierzchnie dłoni, zgięcia łokci i kolan oraz linia kręgosłupa aż do pośladków.
 • Informacje z zakończeń nerwowych w skórze i śluzówce sprawiają, że w mózgu powstaje uczucie rozkoszy na długo przed orgazmem, intensywność i narastające napięcie potęguje intensywność orgazmu.
 • U kobiet strefy erogenne zajmują przeciętnie 5 razy większy obszar ciała (15%) niż u mężczyzn (tylko 3%). Dlatego panom potrzeba o wiele mniej czasu na przygotowanie do stosunku.
 • Kobiety potrzebują zwykle więcej pieszczot, z czego panowie nie zawsze zdają sobie sprawę.
 • Strefy erogenne kobiety lubią różne rodzaje dotyku. Także feromony działają jak afrodyzjak.
 • Dotykanie się partnerów wpływa ponadto na pogłębienie się uczucia wzajemnej bliskości i wzmacnia związek.
 • Najnowsze badania dowodzą, że tylko 15% kobiet szczytuje podczas stosunku bez dodatkowego pobudzania łechtaczki. Ten mały “guziczek” składa się aż z 8000 włókien nerwowych i dlatego jest niezwykle czuły na dotyk.
 • Osiąganiu orgazmu sprzyja odpowiednia atmosfera, np. przyciemnione światło, zapalone świece, relaksująca muzyka.
 • Rutyna i przyzwyczajenie nie służą osiąganiu rozkoszy. Fantazjowanie, oglądanie filmów i myślenie o seksie pomaga odtworzyć ścieżkę nerwową pomiędzy narządami płciowymi a głową.
 • Bardzo pomocne w osiąganiu orgazmu mogą być ćwiczenia mięśni pochwy.

Bardzo ważna jest gra wstępna

Wartość gry wstępnej dla kobiecej seksualności jest wręcz nieoceniona. Służy temu, by przygotować układ krwionośny i nerwowy do odczuwania przyjemności, zwiększa wrażliwość ciała na bodźce. Układ nerwowy daje sygnał naczyniom krwionośnym w obrębie miednicy małej, by się rozszerzyły – w ten sposób do narządów płciowych dopływa więcej krwi i stają się one bardziej wrażliwe na dotyk. Wtedy nawet najlżejsze pieszczoty wywołują reakcje erotyczne i doprowadzają kobietę na upragniony szczyt. Jeśli partner zaniedba grę wstępną siła doznań może być za słaba, by osiągnąć orgazm.

Rada: Jeśli kochanek nie przykłada się zbytnio do miłosnej rozgrzewki, nie poświęca wystarczająco dużo czasu pieszczotom, trzeba go to tego zachęcić.

Stres codzienny

Gdy jesteśmy zdenerwowani, mamy problemy to nasz mózg zalewają hormony stresu (adrenalina i noradrenalina). Zmniejszają one szansę na orgazm na dwa sposoby. Po pierwsze, blokują wydzielanie endorfin – substancji odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności. Po drugie, pod ich wpływem organizm nie dostarcza do narządów płciowych i skóry właściwej ilości krwi. Gorzej ukrwione – są mniej wrażliwe na bodźce. Pieszczoty sprawiają mniejszą rozkosz i trudniej osiągnąć orgazm. Poza tym stres nie pozwala skoncentrować się na obecnych doznaniach. Zamiast cieszyć się bliskością ukochanej osoby, myślimy o problemach.

Rada: Zanim udamy się do sypialni zróbmy coś, co nas odpręży. Może to być, np. kąpiel w relaksujących olejkach eterycznych, ulubiona muzyka. Partnerzy mogą wykonać sobie masaż karku i ramion – tam bowiem gromadzi się duża część napięcia. Skierowanie uwagi na coś przyjemnego sprawi, że otworzymy się na pieszczoty.

Was this helpful?

0 / 0