Jak pakować prezenty?

Jak pakować prezenty?

Gdy nadchodzą święta lub urodziny bliskiej ci osoby, pędzisz do sklepu po prezent. Poszukiwania zajmują ci większość wolnego czasu i gdy już jesteś pewien, że wszystko masz, zdajesz sobie sprawę, że brakuje ci opakowania. Zazwyczaj kupujesz w najbliższym kiosku czy sklepie torbę do prezentów lub kolorowy papier, gdyż to najszybsza oraz najczęstsza forma pakowania prezentów. Jednak jak wielką radość sprawiłbyś bliskiemu pakując prezent sam, oryginalnie i inaczej niż wszyscy. Czasami sposób jego zapakowania jest o wiele ważniejszy niż zawartość, bo liczy się pomysł, zaskoczenie i poczucie humoru. Dla ciebie pakowanie prezentów może okazać się świetną zabawą, pokaże ci także twoją pomysłowość, wyobraźnię, cierpliwość oraz precyzję. Dzięki fantazyjnie zapakowanemu podarunkowi, nawet najmniejszy drobiazg stanie się cennym podarunkiem, robiącym ogromne wrażenie. Poza tym, pakowanie prezentów może być ogromną frajdą i wyzwaniem dla naszej kreatywności.

Jak pakować prezenty?

Tradycyjnie

Tradycyjne pakowanie prezentów jest zdecydowanie najprostszą metodą nie wymagającą od nas zbyt dużego wysiłku czy też wyobraźni. Najlepiej pakować tą metodą prezenty o symetrycznych kształtach (kwadratu czy prostokąta). Wystarczy owinąć podarunek kolorowym, jednolitym lub szarym kolorem i przyozdobić delikatnie małym dodatkiem np. wstążką. Prezent owinięty szarym papierem można związać naturalnym sznurkiem lub sznurkiem barwionym. Jeśli posiadamy jakieś zdolności plastyczne lub czujemy się na siłach by stworzyć coś zupełnie indywidualnie owińmy prezent w jednolity papier i przyozdóbmy go własnym rysunkiem, kolorowym napisem czy też wyklejanką w formie kwitu.

Wykwintnie

Zwykły papier zastępujemy metrem materiału np. atłasu w jednolitym kolorze lub ozdobionego jakimś ciekawym wzorem. By było bardziej elegancko można upiąć jedną kokardę odpowiednio dobraną do kolorystyki materiału. Należy pamiętać by nie przesadzić z dodatkami.

Strojnie/ozdobnie

Prezent nie musi być wcale klasyczny z papieru i kokardy. Fajnym sposobem jest zabawa w ozdabianie wybranej dzianiny, którą owijamy prezent. Najlepiej by była jednokolorowa. Tu trzeba użyć naszej wyobraźni. Do zdobienia można użyć kolorowych piórek, suszonych skórek pomarańczy, kolorowych koralików czy też wyciętych elementów z innych materiałów. Ozdobić można wszystkim i na wszelkie sposoby, ważne jednak by dopasować ich formę do osobowości solenizanta.

Fantazyjnie

Nie trzeba wydawać zbyt dużych pieniędzy na materiały gdyż można użyć rzeczy już nam niepotrzebnych np. pudełko po jakimś kosmetyku, kolorowa bibułka, złotko od czekolady, wycinki z gazet w formie kwiatów czy innych ciekawych wzorów. Zdarza się, że prezent ma nieregularne kształty i wtedy ciężko go zapakować. Wystarczy przyozdobić wtedy stare pudełeczko lub plastikowy pojemnik, oklejając je kolorowym materiałem. Można dokleić jakiś ozdobny element, owinąć kokardą lub zapakować w kolejne pudełeczko o większych wymiarach. Wszystko zależy od tego jak daleko sięga nasza wyobraźnia.

Na słodko

Najwygodniejszą metodą owijania prezentu w każdym kształcie jest tak zwany cukierek. Najlepiej użyć papieru lub bibuły i kolorowego sznurka, tasiemki czy wstążki. W środek kładziemy prezent i związujemy jego dwa końce tworząc cukierka, na przodzie można wymyślić śmieszną nazwę cukierka, która będzie związana z osobą obdarowywaną.

Zmysłowo

Prezent wrzuć do aksamitnego lub płóciennego woreczka i zwiąż kolorową tasiemką przy której możesz zawiesić jakiś element np. koralik. Do środka dodaj pachnącą pałeczkę cynamonu, suszone kwiaty, suszone skórki pomarańczy wycięte wcześniej w ciekawe wzory lub inne aromatyczne suszki. Prezent będzie nie tylko ciekawie wyglądał ale i pięknie pachniał.

Was this helpful?

1 / 0