Jak poprawić krążenie?

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Na problemy z krążeniem krwi kończyn górnych oraz dolnych uskarża się w obecnych czasach bardzo wiele osób. Kiedyś ten problem dotyczył głównie starszych, jednak obecnie siedzący tryb pracy, długie godziny spędzone przed komputerem w zamkniętym biurze sprawiają, że z tymi dolegliwościami muszą borykać się już coraz młodsze osoby. Jest zatem niezwykle ważnym by poznać metody na to, by poprawić cyrkulację krwi. Należy bowiem pamiętać, że zaniedbanie tych kwestii może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Krążenie krwi pozwala na przenoszenie substancji odżywczych i tlenu do wszystkich części ciała. W przypadku zachwiania tego procesu może dojść do niedotlenienia poszczególnych części organizmu i zachwiania ich funkcjonowania.

Typowe problemy wynikające ze słabego krążenia krwi to nadciśnienie tętnicze oraz zmora wielu kobiet – żylaki. Zaniedbanie tych przypadłości może być bardzo niebezpieczne, warto więc zwalczać nasze problemy zdrowotne już na samym początku. Kiedy poznać, że to właśnie nas dotyczy ten problem? Charakterystycznym objawem są zimne dłonie oraz ich cierpnięcie. Zła cyrkulacja może być skutkiem złej przemiany materii, ale także ekstremalnych skoków temperatury. Istnieje wiele naturalnych sposobów, aby radzić sobie z tym problemem.

Jak poprawić krążenie krwi?

Po pierwsze – witaminy. Osoby, które zauważyły u siebie ten problem powinny dbać o to, by regularnie spożywać potrawy zawierające wapń, magnez, witaminy z grupy B, witaminę C, ale także kwasy Omega 3. Dodatkowo na rynku jest wiele suplementów diety, które w jednej tabletce łączą wszystkie wymienione składniki. Jeszcze lepiej, gdy powiększone są również o L-karnitynę oraz koenzym Q10. Podobne działanie mają również przyprawy takie jak: pieprz cayenne, ekstrakt z imbiru czy wyciąg z głogu. Niezwykle dobre dla zdrowia jest również picie zielonej herbaty.

Mamy również dobrą wiadomość dla miłośników czerwonego wina – jego spożywanie znacznie lepiej poprawia krążenie niż regularne przyjmowanie błonnika. Dlatego bez wahania sięgajmy od czasu do czasu po lampkę dobrego wina do obiadu. A propos obiadu i posiłków – warto wzbogacać je w cebulę. Ale tutaj ważna uwaga – zbawienne działanie dla naszego krążenia ma jedynie cebula spożywana na surowo. Niestety ta gotowana, duszona czy tym bardziej smażona traci swoje cenne właściwości.

Znacznie polepszają krążenie krwi naprzemienne prysznice, ciepłą oraz zimną wodą. Warto też poświęcić się i wygospodarować choć kilka minut dziennie na drobne ćwiczenia, takie jak przysiady, skłony czy wymachy. Taka chwila rozgrzewki może być bardzo przydatna. Nie należy zapominać też o spacerach. Świeże powietrze w połączeniu z marszowym krokiem to również świetny sposób na radzenie sobie z tego typu przypadłościami. Jeśli brak nam czasu, który będziemy mogli poświęcić na ćwiczenia wykorzystajmy do tego nasz naturalny rytm dnia. Zamiast windy wybierajmy schody, a krótsze trasy do pracy nie pokonujmy autem czy autobusem, ale na własnych nogach. Jeśli zamierzamy jednak skoncentrować się na jakiejś dziedzinie sportu wybierajmy ją tak, by sprawiała nam ona przyjemność. To niezwykle ważne by szybko się nie zniechęcić. Dobre rezultaty możemy bowiem osiągnąć jedynie przy regularnym ćwiczeniu. Niech motywacją dla nas będzie fakt, że oprócz poprawy krążenia możemy pozbyć się również zbędnych kilogramów – to na pewno doda nam siły.

Jeśli jednak nasze problemy nie mijają pamiętajmy o tym, by skonsultować nasz problem z lekarzem. Może bowiem okazać się, że problem jest już bardzo zaawansowany i potrzebny będzie bardziej inwazyjny sposób leczenia. Wtedy możemy być pewni, że zastosowanie się do wytycznych lekarza w połączeniu z naturalnymi sposobami na pewno przyniesie zamierzone rezultaty.

Was this helpful?

0 / 0