Jak poprawić wzrok

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

jak-poprawic-wzrok_m-9988485Oko człowieka jest narządem wzroku służącym do spostrzegania tego, co znajduje się wokół człowieka. Oko ludzkie dostrzega wiele barw oraz najdrobniejszych szczegółów niewidocznych dla innych stworzeń na ziemi. Niestety i ten organ ulega starzeniu się, zniszczeniu i może czasem zawieść. Medycyna od zarania wieków stara się wpłynąć na polepszenie wzroku człowieka. W tym celu wymyślono okulary ułatwiające poruszanie się i zdolność widzenia przez osoby mające problem ze wzrokiem. Aktualnie w indeksie medycznym jest wiele chorób oka, należą do nich chociażby krótkowzroczność i dalekowzroczność. Te dwie odmiany chorób znacznie różnią się od siebie.

Jak poprawić wzrok krótkowidza i dalekowidza?

Osoba, która widzi jedynie rzeczy i sytuacje, które znajdują się w jak najbliższej odległości od jego oka to krótkowidz. Wzrok takiej osoby nie zachowuje odpowiedniej ostrości i nie jest w stanie dostrzec przedmiotów znajdujących się w dalekiej odległości od człowieka. Inne cechy, wręcz odwrotne przypisuje się osobie takiej jak dalekowidz. To jej oko potrafi zobaczyć daleko ustawione przedmioty nie zauważając przy tym rzeczy znajdujących się w jej bliskim sąsiedztwie. Często tę chorobę oczu nazywa się nadwzrocznością. Oba rodzaje tych chorób powodują zmniejszenie komfortu życia osób. W celach poprawy jakości życia tych osób wymyślono okulary, a w późniejszym czasie soczewki korekcyjne.

krotkowidza_m-4664696Przeprowadza się również liczne operacje mające na celu polepszenie wzroku lub naprawę wad wynikłych z budowy oka. Zabiegi takie w dużej liczbie polepszają wzrok i sprawiają, ze człowiek może żyć bez okularów. Niekiedy to one są przyczyną kompleksów, przeważnie u osób młodych: dzieci i nastolatków. Pomimo, że w sklepach znaleźć można przepiękne oprawki do okularów, to nadal okulary nie są lubiane i kojarzą się z wadami ludzkimi. Przez taką sytuację zaczęto stosować i używać w życiu codziennym coraz częściej soczewek korekcyjnych, które w takim samych stopniu korygują wady wzroku. Niestety są one bardziej kosztowne i nie zawsze bardziej wygodne. Ich główną zaletą jest ich niewidoczność, oznacza to, że są niewidoczne dla otoczenia. Wie o nich jedynie osoba, która nosi je na oku.

Jak poprawić wzrok – ćwiczenia

Dla tych, którzy chcą poprawić i wzmocnić swój wzrok przygotowano zestawy ćwiczeń wpływających na jego poprawę i korekcję. Ćwiczenia te można samodzielnie przeprowadzać w zaciszu domowym, należy jedynie dobrze i prawidłowo nauczyć się ich stosowania. Mają one na celu poprawę ostrości widzenia, czyli przystosowania ostrości soczewki do ostrości widzenia przedmiotu oraz wzmocnienia mięśni oka. Jednym z rodzaju takich ćwiczeń jest obserwacja na planszy i znalezienie jak największej liczby znajdujących się na niej takich samych przedmiotów.

Przy ćwiczeniach wzroku wykorzystuje się przeważnie figury geometryczne i linie poziome lub pionowe ułożone według wcześniej opracowanych form. Pozwala to również dostrzec i zbadać czy zachodzą jakieś negatywne zmiany w oku. Jeśli test wypada dodatnio i wykryje się wady wzroku, to można stosunkowo szybko rozpocząć leczenie i zahamować dalszy rozwój zmian zachodzących w oku. Oprócz opisanych wyżej wad wzroku istnieje jeszcze wiele rodzai chorób oczu. Wyróżnić można między innymi: jaskrę, zaawansowane zapalenia spojówek, zaćmę, zez, czy kataraktę. Wiele z tych chorób leczy się operacjami chirurgicznymi lub laserowymi. Są to bardzo skomplikowane zabiegi, które przeprowadzają jedynie doświadczeni chirurdzy.

Was this helpful?

0 / 0