Jak przetrwać rozstanie?

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Rozstanie z ukochaną osobą to jedna z sytuacji, których staramy się unikać będąc z w związku. Nigdy nie są łatwe, sprawiają że snujemy się z kąta w kąt smutni, nie mogąc się na niczym skupić. To trudne, gdyż każdy dzień z partnerem jest inny, zawsze po pracy pędzimy do siebie wzajemnie, jemy wspólne posiłki, spędzamy miło wieczory, zasypiamy w swoich ramionach, a gdy przydarzył nam się ciężki dzień, mamy się komu wyżalić.

Gdy ukochana osoba np. wyjeżdża i na jakiś czas musimy się rozstać nic już nie jest takie same. Z pracy nam się nie śpieszy już nigdzie, dzień jaki by nie był i tak zalicza się do gorszych, najsmaczniejsze posiłki nie smakują, żarty kolegów z pracy nie bawią, a jedyne co może wywołać uśmiech na naszych twarzach to telefon od ukochanej osoby. Trudny czas, o czym wie każdy będący w związku (bynajmniej w takim szczęśliwym). Jednak trzeba też przyznać, ze rozstania często są świetnym egzaminem dla związku i pomagają go wzmocnić. Gdy troszkę za sobą zatęsknimy bardziej pragniemy być blisko siebie, to wspaniałe uczucie przytulić się do siebie po kilku dniach rozłąki, gdyż codzienne przytulanie z czasem staje się codziennością. A więc rozstania mają swoje plusy i minusy, a z pewnością nie są łatwe dla nikogo.

JAK PRZETRWAĆ ROZSTANIE?

Wykorzystajmy czas samotności na rzeczy, które wciąż odkładamy na później bo wolimy się poprzytulać lub iść do kina z ukochanym. Zawsze jest coś do nadrobienia. Jedni mają zaległości w szkole, inni w pracy, a może w domu znajdzie się coś do zrobienia co czeka już tyle czasu?

Doskonale wypełniają wolny czas porządki domowe, które mogą wyjść nam tylko na dobre. Umyjcie okna, które już dawno przestały być oknem na świat, przejrzyjcie stare ubrania i rzeczy, które zbędnie walają się z konta w kąt. Zróbcie zbiórkę dla bezdomnych czy domu dziecka, zrobicie przy okazji dobry uczynek. Fajną niespodzianką będzie też małe przemeblowanie waszego pokoju czy też mieszkania, zrobicie dzięki temu coś dla siebie.

Niech to będzie twój czas, który wykorzystasz dla siebie. Wyskoczysz do kosmetyczki bądź na siłownię. Pójdziesz na długie zakupy, bądź pograsz w ulubione gdy na konsoli których nie znosi twoja dziewczyna. Jest z pewnością tyle rzeczy, które robicie osobno, a często brak wam na nie czasu. Teraz jest na nie czas, bo pochłoną was w całości, a i skrócą czas rozstania.

Kiedy ostatni raz widziałeś/ałaś się ze znajomi? Może najwyższy czas zadbać o stare kontakty? Wypić wspólną kawę, wyskoczyć na wieczorne kręgle czy też do kina? Z pewnością spędzony czas w gronie przyjaciół, będzie o wiele milszy i weselszy niż siedzenie w samotności w domu i gapienie się w zdjęcie ukochanej osoby.

Często do siebie dzwońcie, no tylko bez przesady, nie co 10 minut. Ale rozmowa pozwoli wam poczuć, że choć dzieli was odległość myślicie o sobie tak samo często i odliczacie dni do spotkania.

Jeśli to ty musiałeś/ałaś wyjechać zabierz ze sobą fotografię ukochanej osoby i by czuć swój zapach możecie wymienić się koszulkami do spania lub ukochanymi poduszkami. Zawsze poczujecie się mniej samotnie. Przed rozstaniem napiszcie sobie kilka ciepłych słów na kartkach i wymieńcie się nimi albo schowajcie je gdzieś przed sobą. Poszukiwania listu od ukochanej osoby zajmie troszkę czasu i sprawi wiele radości. To że się musicie na jakiś czas rozstać nie oznacza, że nie możecie się dobrze bawić.

Na wieczór w samotności sprawdzają się ulubione filmy, nie takie które oglądacie razem, a właśnie te tylko dla ciebie. Jeśli jesteś kobietą obejrzyj babską komedię (nie romansidło) np. „Lejdis”. Jeśli jesteś mężczyzną z pewnością bez problemu znajdziesz film tylko dla siebie pełen strzelaniny, sztuk walki i ekscytujących sytuacji. To pochłania i pomaga zasnąć. Każde rozstanie nawet na dłuższy czas daje prawdziwym związkom wiele korzyści, a jeśli bardzo się kochacie, to każde rozstanie przetrwacie i z utęsknieniem będziecie do siebie wracać. Pamiętajcie jednak, że bywają rozstania, które nie kończą się sukcesem i ukazują prawdziwe oblicza związku, który był tylko fikcją. Jednak i w takim przypadku potraktujcie to jako pozytywne zakończenie, gdyż będzie ono lepsze niż dalsze życie w fikcyjnym związku.

Was this helpful?

0 / 0