Jak ratować związek?

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Bycie z drugą osobą, dzielenie się z nią obowiązkami, smutkami i radościami jest bardzo ważną rzeczą. Człowiek żyje po to, żeby kochać. Pragnie ze wszystkich sił mieć obok siebie osobę, której może ufać, na którą może zawsze liczyć i która jest blisko, gdy tego potrzeba. Jedni decydują się na stały związek szybciej, inni później. Do tego trzeba z pewnością dorosnąć. Niezależnie jednak ile mamy lat, kim nie jesteśmy i czego nie robimy, zawsze w pewnym etapie życia pojawia się kryzys, który jedni potrafią przejść, inni nie!

Jak ratować związek?

Dziś coraz częściej ludzie szybko rezygnują ze swojej walki o miłość. Dochodzi do rozwodów nawet z bardzo błahych powodów. Czasami drobna kłótnia może stać się wielka na skalę świata i dwie kochające się dotąd osoby nie chcą już ze sobą być. Czy miłość nagle przemija? Czy wszystko nagle się kończy? To czy ktoś chce ratować związek, czy też nie, jest tylko i wyłącznie jego indywidualną sprawą. Nie ma reguły na to, jak można uratować związek, bo każdy kryzys dotyczy czegoś innego i każdy związany jest z innymi osobami. Najczęstszą przyczyną rozstań lub kryzysów w związku jest zdrada. Jeden z partnerów z pewnych powodów nie dotrzymuje wierności i zdradza osobę, z którą jest w związku.

Jak ratować związek po zdradzie?

Czy zdradę można wybaczyć? Czy można o tym zapomnieć? Z pewnością tak, aczkolwiek jest to proces trudny i długi. Nie każdy potrafi sobie z nim poradzić i dlatego też tak często słyszymy o rozwodach. Kwestia zdrady jest bardzo szeroka. Przyczyna zdrady ma również duże znaczenie. Jeśli jeden z partnerów zapomina o drugiej osobie, lekceważy ją, nie ma dla niej czasu, to na pewno powody zdrady są dla wielu zrozumiałe. Zwykła sytuacja, miłe spotkanie i można dać ponieść się emocjom, tworząc właśnie taką sytuację. Inaczej jest, jeśli związek jest dobry i wszystko się układa, a jeden z partnerów mając już taką osobowość, zdradza regularnie ukochaną osobę. Zdrad więc nie można zawsze utożsamiać. Ratowanie związku po zdradzie wymaga dużego upływu czasu. Osoba zdradzona musi na nowo ukochanemu zaufać. Czasami się to udaje, czasami też nie. Wiele osób wybacza, ale nie potrafi tego zapomnieć. Niestety – tworząc taką sytuację, tworzy się na własną odpowiedzialność, stawiając pod znakiem zapytania dalsze istnienie związku. Jeśli się coś zrobiło, trzeba ponieść tego konsekwencje, nawet jeśli się tego nie chce.

Jak ratować związek na odległość?

Obok zdrady istnieją związki na odległość. Przeważnie jest tak, że nie wytrzymują one na dłuższą metę próby czasu i dlatego też dochodzi do rozstania. Można uratować taki związek, ale to wymaga poświęcenia obydwu ze stron. Jeśli i partner i partnerka nadal się kochają i nadal im na sobie zależy, wtedy wszystko można odbudować. O kryzysie w związku mówimy również na pewnych etapach małżeństwa. Znudzenie, monotonia, a może taka ciągła odpowiedzialność za drugiego człowieka? Powodów jest wiele. Kryzys może pojawić się zarówno na samym początku, jak również i po dwudziestu latach bycia ze sobą w związku.

Trzeba więc powiedzieć sobie jasno, czy mi na tej osobie zależy i czy chcę na pewno z nią być. Nie można nic robić na siłę, ani udawać, że się kogoś kocha. Jeśli osoby są dla siebie stworzone, to na pewno będą do samego końca walczyć o drugą połówkę. Jeśli jednak nie ma w związku emocji, miłości i pożądania, to niezależnie co by się robiło i w jakiej sytuacji by się nie było, nic nie jest w stanie połączyć ze sobą dwóch ludzi, których dopadł kryzys. Miłość zawsze wygra i jeśli ona występuje, każdy problem jest w stanie się rozwiązać, aby dwoje przeznaczonych sobie ludzi mogło być ze sobą w szczęściu.

Was this helpful?

0 / 0