Jak się golić?

Jak się golić na twarzy?

Najczęstszym powodem zacięcia podczas golenia twarzy jest maszynka z tępym ostrzem lub tania maszynka, nie sprawdzająca się w tej roli. Jednak zdarzają się również przypadki, gdy włoski wrastają się w skórę twarzy i utrudniają golenie i są przyczyną wyskakujących czerwonych krostek. Zazwyczaj przyczyną wrastających włosków pod skórę twarzy jest zła technika golenia, a dokładnie golenie pod włos.

Jak się golić maszynką do golenia?

  1. Przede wszystkim zaczynamy od wyrwania pęsetą wrośniętych w skórę włosków. Wyrywanie ich powinno odbywać się w kierunku w jakim rosną.
  2. Myjemy dokładnie twarz mydłem i ciepłą wodą. Najlepszym czasem na golenie twarzy, jest czas po samym prysznicu, kiedy zarost staje się zmiękczony, a skóra gładsza i lepiej przygotowana na tego typu zabiegi. Jeśli skóra będzie dobrze przygotowana, maszynka nie będzie jej uszkadzać i unikniemy tym samym nieprzyjemnego zacięcia.
  3. Na gotowej skórze gdzie znajduje się zarost, rozprowadzamy dokładnie piankę do golenia (odpowiednią do danego typy skóry)i odczekujemy chwilkę by pianka przyjęła się na zaroście.
  4. Maszynkę należy zmoczyć w zimnej wodzie przed goleniem i płukać ją podczas golenia w celu uniknięcia przyklejenia się pianki do ostrzy maszynki.
  5. Po goleniu użyj odpowiedniego kremu lub balsamu do twojej cery. Pomogą one zmiękczyć odrastające włosy.
  6. Bardzo ważne by pamiętać o regularnej wymianie ostrzy.

Jak się golić maszynką elektryczną?

Golenie się maszynką elektryczną jest znacznie prostsze i znacznie tańsze od golenia zarostu maszynką z nożykami. Zakup maszynki elektrycznej jest jednorazowo droższy ale nie wymaga od nas żadnych dodatkowych kosztów. Do golenia twarzy maszynką elektryczną nie potrzebne nam żadne dodatkowe kosmetyki.

Wskazówki do golenia maszynką elektryczną

  1. Maszynką elektryczna zarost golimy kiedy skóra jest sucha, a włos twardy. A więc w przeciwieństwie do golenia maszynką z ostrzami, nie musimy myć wcześniej twarzy ani jej smarować pianką. Twarz golimy taką jaka jest bez żadnych wstępnych przygotowań.
  2. Twarz po goleniu maszynką elektryczną nie wymaga żadnej dodatkowej pielęgnacji, jednak nie zabrania się nawilżenia skóry.
  3. Maszynkę po goleniu należy dokładnie oczyścić przed kolejnym użytkiem.

Was this helpful?

0 / 0