Jak się oświadczyć?

Jak się oświadczyć?

Jest taki ważny moment w życiu każdego człowieka, który decyduje o całych jego przyszłych losach. Jest to oczywiście dzień ślubu. Jednak wcześniej jest jeszcze jedna istotna chwila, od której zależy czy do ślubu w ogóle dojdzie. Tak, są to oświadczyny. Właśnie z powodu powagi sytuacji i ryzyka, wiele osób odwleka ten moment, bojąc się, że zostanie się odrzuconym. Ponadto tradycja nakazuje, by to mężczyzna się oświadczył, dlatego często kobiety czekają w nieskończoność nie wiedząc jak dać partnerowi znać, że już tego chcą. Jak się oświadczyć by nie żałować?

Jak się oświadczyć?

Przede wszystkim zastanawiając się jak się oświadczyć trzeba skupić się na tym, komu się oświadczamy. Inne zupełnie są zasady, gdy kobieta oświadcza się mężczyźnie, a inne gdy mężczyzna kobiecie.

Jak się oświadczyć dziewczynie?

To bardzo proste. Mężczyźni na ogół mają dużo większe pole do popisu. Postaraj się znaleźć taki sposób, który chwyci twoją partnerkę za serce, związany z jej pasjami, stylem bycia, marzeniami. Obowiązkowo kup kwiaty i pierścionek – może to staroświeckie i tradycyjne, ale działa na każdą. Ładnie się ubierz i zabierz ją do restauracji lub… zaproponuj skok na bungee. To ty najlepiej wiesz co lubi twoja ukochana! Zdobądź jej serce korzystając z całej wiedzy, którą posiadasz na jej temat!

Jak się oświadczyć chłopakowi?

To już nie jest tak proste. Oczywiście, można zastosować te same sztuczki, które zastosowałby mężczyzna, jednak skoro się przyjęło, że kobiecie nie wypada… Trzeba szukać innego rozwiązania. Ogólnie rzecz biorąc oświadczanie się mężczyźnie polega na tym, by jak najskuteczniej przekonać go do tego, by on zechciał się oświadczyć tobie. Można stosować wszystkie kobiece sztuczki: zacząć wspominać o rodzinie, mimochodem opowiedzieć historię jak to romantyczne oświadczyny miała twoja matka, wzruszać się na filmach w odpowiednich momentach. Trzeba być jednak konkretną i upartą, bowiem mężczyźni z natury nie są domyślni!

Niezależnie od tego kto się komu oświadcza trzeba się dobrze przygotować, szczególnie psychicznie. Bowiem nawet gdy oświadczyny zostaną odrzucone, nie następuje koniec świata. Związek trwa nadal, tylko jeden z partnerów nie jest gotowy na tak radykalną zmianę życia. Wystarczy przyjąć odmowę z godnością i za jakiś czas spróbować ponownie. Aż do skutku. Szczęścia!

Was this helpful?

0 / 0