Jak zarobić pieniądze przez Internet?

Nie raz siedząc bez pracy przed komputerem zastanawiasz się co zrobić by zarobić i się nie narobić. Wielu ci powie „Człowieku to niemożliwe, bo gdyby się tak dało, to i ja bym tak pracował”. Jednak szperasz w necie i szukasz ofert pracy w jakiejkolwiek branży i nagle trafiasz na ogłoszenie „Praca przez Internet”. Zastanawiasz się „Czy to możliwe?”, przecież lubisz siedzieć przed komputerem, godzinami szukasz czegoś na stronach internetowych więc dlaczego miałbyś nie spróbować? Tylko czy to nie jest jakieś oszustwo? Czy nie zmarnujesz na ty cennego czasu, który mógłbyś wykorzystać na prawdziwą pracę? Jak szybko zarobić pieniądze przez Internet?

Portale internetowe często obiecują rzeczy niemożliwe by zwabić was do siebie. Przesyłają najpierw jeden link, a zaraz po nim kilka kolejnych, by zwabić cię do swej pułapki. Nie zawsze to co piszą jest prawdą ale i nie zawsze są to oszuści. Najlepiej unikać tego typu zaproszeń bądź maili:
„Praca przez Internet za 3.000zł netto”, „Praca przez Internet za duże pieniądze, tylko u nas 500zł dziennie”, „Zarabiaj przez Internet duże pieniądze nie wkładając w to zbyt wiele czasu”, „Zarabiaj na czytaniu e-maili”, „Płacimy już 3.000 za oglądanie reklam i wysyłanie ich znajomym”

Duże pieniądze za nic!

Każdy kto próbował zarabiać przez Internet wie, że nie jest to łatwe i pieniądze nie wpadają nam same do kieszeni. Trzeba się nieźle napracować by zarobić cokolwiek, ale zarobki są możliwe. Nie są niestety tak duże jak reklamują, jedynie około kilkuset złotych. Jeśli okażesz się dobry w tym co robisz, twoja pensja wzrośnie, jednak potrzeba na to dużo pracy i czasu.

W sieci aż roi się od oszustów, którzy czekają na takich jak my, potrzebujących pieniędzy. Obiecują więc na złote góry, a my by zarobić rozpoczynamy współpracę.

Mamy satysfakcję, bo nasi znajomi pracują całe dnie za takie pieniądze, a ty siedząc w domu, przed komputerem i wyznaczając sam sobie godziny pracy, zarabiać możemy tyle samo. Czy to realne? Trzeba mieć sporo szczęścia i trafić dobrą ofertę, a współpraca musi trochę potrwać, nim zarobimy konkretne pieniądze. Nie jest więc powiedziane, że to niemożliwe, jednak trzeba zachować ostrożność przed oszustami. Większość szuka naiwnych ludzi i wykorzystuje ich zaufanie.

Jak w końcu wygląda zarabianie przez Internet?

Zarobić przez Internet można, jednak trzeba szukać konkretnych i znanych marek, które są od jakiegoś czasu na rynku. Najlepsze pieniądze można zarobić na programach partnerskich które:

  • współpracują tylko ze znanymi markami, silnymi i realnymi firmami
  • pozwalają na dość szybkie uzbieranie minimalnej kwoty do wypłaty, przy solidnej pracy,
  • posiada regulamin i zasady współpracy, do których każdy zainteresowany pracą może zajrzeć by się zapoznać i zdecydować czy mu odpowiadają.

Zarabianie online – jakie są możliwości?

Wiele osób marzy o biznesie i nie tylko w sieci. Chcą mieć własne firmy, na początek pracować u kogoś, coś sprzedać. Sprawdzić, czy uda się osiągnąć sukces. Programy partnerskie, blog, sklep, copywriting, grafika komputerowa, sprzedaż niepotrzebnych rzeczy, własne ebooki, książki. Warto przeczytać o możliwościach.

Programy partnerskie – na stronie, blogu – różne branże

Najlepiej zamieszczać linki afiliacyjne zgodne z tematyką strony. To pomoże w lepszej sprzedaży produktów i usług. Jeśli tak nie będzie czytelnicy, nie uwierzą w szczerość autora. Bloger zarabia na prowizji od sprzedaży z klikniętego linku. To ciekawy sposób na zarobek w sieci. Przy okazji pisania swoich treści. Połączenie przyjemnego z pożytecznym i promowanie swojej wiedzy, umiejętności. Korzyści z programów partnerskich może być wiele, ale trzeba mieć pomysł na blog, stronę. Zaangażować czytelników do kupowania, komentowania. Zarobić w ten sposób można także, prowadząc kanał z filmami, profil w mediach społecznościowych. Często produkty promują influencerzy nie zawsze mający bloga.

Blog – zarabianie na blogu

Dostępne są programy partnerskie wspomniane wcześniej. Publikować można recenzje produktów, usług. Zachęcać do korzystania zdjęciami, opinią. Na pewno nie opłaca się współpraca barterowa i recenzowanie otrzymanych rzeczy. Bloger nie dostaje za to pieniędzy. Na blogu pisać można artykuły sponsorowane na ciekawe tematy. Związane z dziedziną pozostałych tekstów. Samodzielnie napisane lub przesłane przez firmę, agencję, osobę, która zleciła ich zamieszczenie. Często są to materiały prasowe publikowane w wielu miejscach.

Sklep internetowy – własny biznes w sieci

Sprzedawać można wiele produktów. Najlepiej takie, którymi się interesujesz, wiesz o nich więcej. Dobry sklep online ma wybór asortymentu z danej dziedziny. Copywriter napisze opisy produktów i kategorii, ale warto znać się na tym, co będzie w ofercie. Dobrze napisane teksty zachęcają do kupna kosmetyków, odzieży, akcesoriów. Dla kobiet, mężczyzn, dzieci, a nawet zwierząt. Wszystko można sprzedawać przez internet i dobry copywriter to opisze. Teksty te zachęcą do robienia zakupów, mają zastąpić sprzedawcę w sklepie stacjonarnym.

Copywriting – realizacja zleceń na teksty i nie tylko

To nie jest tylko pisanie tekstów wielotematycznych na strony, blogi, dla sklepów. Praca jako copywriter to także tworzenie haseł reklamowych, pisanie scenariuszy reklam telewizyjnych i radiowych. Zlecenia można realizować na różne sposoby. Zarejestrować profil na portalu dla copywriterów i tam brać te, które są dostępne, zgodne z wykształceniem, zainteresowaniami. Pisze tam wiele osób i teksty mają różną jakość. Zleceniodawca może wybrać sobie osoby, dać zlecenia prywatne. Dobrym pomysłem jest także szukanie klientów indywidualnych, firm, dla własnych potrzeb, bez pośrednictwa portalu. Ogłaszanie się w mediach społecznościowych, stronach z ofertami pracy zdalnej. Warto stworzyć stronę wizytówkę lub blog i zamieszczać tam swoje teksty z branży, w której chcemy pisać.

Projektowanie graficzne – zdjęcia, plakaty, materiały reklamowe

To gadżety spersonalizowane na zamówienie dla konkretnych klientów. Napisy na kubki, koszulki, zdjęcia do breloczków i wiele innych. Na każdym przedmiocie, który można ozdobić może być grafika szara lub kolorowa. Umieścić można hasło, cytat, zdjęcie. Oprócz tego wizytówki, ulotki, certyfikaty, vouchery. Zajmuje się tym projektant graficzny mający talent do rysowania, tworzenia grafik, infografik. Grafika komputerowa to tworzenie wielu ładnych rzeczy. Warto znaleźć swoją specjalizację i zdobyć klientów. Plakaty, ulotki, grafiki, do prasy, książek dla dzieci i nie tylko.

Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy – książek, ubrań, zabawek

Nie jest to praca, ale możliwość szybkiego zarobku. Sprzedać coś zbędnego może wiele osób. Wystarczy zrobić porządek w szafie, na regale z książkami, w domu. Sprawdzić, co nadaje się na sprzedaż. Dzięki temu można zarobić na tym, co się sprzeda. Poćwiczyć pisanie dobrych tekstów sprzedażowych na własnych rzeczach. W sieci istnieją portale aukcyjne do wystawienia produktów. Ma to wiele zalet i korzystają na tym kobiety, mężczyźni. Zarobić można tyle, za ile wystawi się daną rzecz. Oszczędzamy czas, miejsce się robi na nowości. ’

Ebooki, książki – dzieła z wiedzą i nie tylko

Zaprezentować można wiedzę i umiejętności. Autorem ebooka może być osoba będąca ekspertem w danej dziedzinie. Pisać można także książki z różnymi wątkami. Pisarze nie mają łatwego zadania, ale ich dzieła umilają ludziom czas. Warto wydać swojego ebooka z wydawnictwem lub samodzielnie. To dobry sposób na zarobek na wiedzy zdobywanej latami. Dzięki temu zyskasz autorytet w swojej branży. Czytelnicy bloga, fani z mediów społecznościowych kupią ebook z wiedzą i nie tylko swojego ulubionego twórcy. Przeczytają i zdobędą wiedzę, poszerzą umiejętności. Warto kształcić się dla siebie, żeby wiedzieć więcej. Wydawane są także książki w wersji drukowanej z różnymi wątkami. Dostępne też w formie ebooków w abonamencie i nie tylko.

Profil w mediach społecznościowych – posty, zdjęcia

Nazywa się to fan page na facebooku i gromadzi fanów bloga, portalu, strony. Zadają pytania pod postami, są konkursy dla fanów. Prowadzącym profil może być autor, bloger, a także agencja marketingowa, copywriter. Na portalu facebook można publikować zdjęcia, dłuższe treści, filmy. Prowadzić transmisje na żywo, tworzyć wydarzenia. Istnieje także instagram ze zdjęciami, krótszymi treściami, stories. Portale te mają wielu użytkowników. Ciągle przybywają nowi i zamieszczają swoje treści. Powstają grupy społecznościowe związane z daną branżą. Między innymi dla copywriterów, grafików, redaktorów, korektorów i wielu innych. To dobra forma do znalezienia podwykonawców.

Jak widać, jest wiele możliwości zarabiania w sieci. Programy partnerskie, blogi, strony, portale, sprzedaż, książki ,ebooki, profile w social mediach, sklep online to tylko niektóre. Świetny pomysł dla osób w różnym wieku. Na główny lub dodatkowy zarobek. Freelancerzy, matki na macierzyńskim, ojcowie, młodzież.

Was this helpful?

0 / 0