Jak tanio urządzić mieszkanie w bloku i w domu?

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Własne mieszkanie to cel każdego człowieka. Pragniemy mieć własne „cztery kąty” i dążymy do tego za wszelką cenę. Bo przecież w dzisiejszych czasach najważniejsze jest mieszkanie do którego zawsze można wracać, schronić się i czuć bezpiecznie. Gdy wreszcie uda nam się kupić własne mieszkanie, pojawia się kolejny problem, jak je tanio urządzić? Nie ma wielkiej różnicy czy to mieszkanie w bloku czy też w domku, najważniejsze jest by było ładnie urządzone i tanio. Jak tanio urządzić mieszkanie w bloku i w domu? Jak je pomalować? Jaki wystrój będzie odpowiedni.

Najważniejsze byśmy my czuli się w nim najlepiej i bezpiecznie. Zastanówmy się jakie kolory lubimy, które dają nam odprężenie, a które ożywiają? To bardzo ważne, by odpowiednie pomieszczenie pomalować w odpowiedniej barwie, gdyż będzie miała ogromny wpływ na nasz nastrój.

Jak pomalować pomieszczenia?

Kuchnia, będąca jednym z głównych pomieszczeń w domu, a zarazem najczęściej odwiedzanym przez domowników i gości, powinna przybrać wyjątkowe barwy. Najodpowiedniejsze będą ciepłe i słoneczne barwy jak brzoskwiniowy, orzechowy, morelowy, kremowy czy cappuccino z dodatkiem czekolady. Kuchnia w tej kolorystyce będzie pobudzała nasze zmysły i stanie się oazą w której przyjemnie będzie zjeść jak i gotować. Ciekawym wyborem kolorystyki są również żywe kolory pomarańczy, czerwieni bądź żółci, które pobudzą i ożywią nasz organizm. Będą świetnym dodatkiem w naszej kuchni w postaci mis, waz i innych tego typu dekoracji. Odradzane kolory do kuchni to biel, niebieski i jego odcienie oraz czerni. Jeśli bardzo lubmy te kolory wprowadźmy je w formie dodatków i dekoracji lub zastosujmy w innym pomieszczeniu.

Jadalnia to główne miejsce spotkań rodzinnych i wspólnych posiłków , pomieszczenie więc powinno sprawiać przyjacielski i rodzinny, pełen ciepła nastrój. Kolorystyka jadalni może być odzwierciedleniem kuchni bądź z nią powiązana. Kolory o podobnych odcieniach i barwach pastelowych jak brzoskwinia, morela czy łosoś, natomiast dodatki idealnie sprawdzą się w kolorystyce intensywniejszej.

Sypialnia ma dwie teorie związane z kolorami. Dla prawdziwych śpiochów najlepsze są kolory żywe i słoneczne, by o wiele łatwiej wstawało się każdego dnia. Żywy kolor będzie pobudzał nas do życia i zachęcał do miłego rozpoczęcia dnia w świetnym nastroju. Odpowiednimi kolorami będą zieleń, jabłuszko, róż, pomarańcz, ognista czerwień, biel, brzoskwinia, morela, pistacja itp. Natomiast dla osób cierpiących na bezsenność i życie w chaosie odpowiednia będzie sypialnia w kolorystyce, która ją wyciszy. Odpowiednimi kolorami będą ciemne odcienie, wyciszone i spokojne, wpajające w nastrój harmonii, spokoju, relaksu takie jak brązy, fiolety, ciemna zieleń, ciemny róż lub czerwień. Warto pamiętać iż małą sypialnię optycznie powiększą jasne kolory, ciemne dodatki zaś podkreślą jej wdzięk. Nie zapominajmy również o dekoracjach sprawiających iż sypialnia stanie się przytulna i ciepła, a my będziemy w niej wypoczywać i relaksować się każdego dnia. Łazienka zazwyczaj wykładana płytkami podkreśla swój urok w kolorach czerwieni, czerni, błękitu, fioletu bądź bieli oraz ich kolorach pokrewnych.

Jak tanio urządzić mieszkanie? Całe oszczędne zakupy do domu warto zacząć od zastanowienia się czego naprawdę chcemy i potrzebujemy. Przejrzyjmy czasopisma, odwiedźmy sklepy oraz strony internetowe by zorientować się, co proponuje nam rynek. Wyobraźmy sobie, co będzie pasowało do tego co już mamy, a co warto wymienić. Nasze mieszkanie powinno zawierać tylko niezbędne przedmioty i akcesoria, a nie być zaśmiecone przez wszystko co modne. Nie warto przesadzać w dodatkach, które pochłaniają sporo naszego czasu i pieniędzy. Zajmują w mieszkaniu sporo miejsca, cieszą oko dość krótko, a po czasie przenoszone są z kąta w kąt, razem z kurzem. Poza tym wiele z nich możemy zrobić zupełnie sami, używając do tego starych i już niepotrzebnych rzeczy. Wiele pomysłów znajdziemy w odpowiedniej prasie, książkach lub na stronach internetowych. Dodatki wykonane przez nas samych będą bardziej wyjątkowe i niepowtarzalne, a my nie tylko zaoszczędzimy ale też poczujemy się wśród nich dobrze. Sklepy i markety biją się w swych promocjach, śledź więc na bieżąco wyprzedaże i dobieraj odpowiednie rzeczy do domu. Pamiętaj, że najpiękniej prezentuje się prostota z elegancją. Im mieszkanie jest przestronniejsze tym bardziej czyste i świeże się wydaje. Nie rezygnujmy jednak z dodatków całkowicie, gdyż nadają mieszkaniu ciepły i przytulny nastrój, a możemy je dodawać stopniowo.

Wybierając materiały do domu warto kupić trwałe i solidne, by za kilka lat nie zaczynać remontu na nowo. Lepiej wydać raz, a więcej, niż kilka razy mniej, co w podliczeniu nas przerazi, gdyż chcąc zaoszczędzić wydamy więcej. Oszczędzajmy na datach i rzeczach, które nie są nam potrzebne w danej chwili, a możemy je kupić później.

Jeśli chcemy zaoszczędzić na meblach, lampach, a nawet dodatkach, warto odwiedzić takie miejsca jak: • hurtownie meblowe, • komisy meblowe, • wyprzedaże (często ludzie wyprzedają meble w garażach) o których można przeczytać w prasie lub Internecie, • tzw. wystawki, • giełdy, • sklepy internetowe, • antykwariat, • antykwariat internetowy,

• strony internetowe, gdzie ludzie wyprzedają niepotrzebne im już rzeczy.

Kupując sprzęty RTV i AGD najlepiej skorzystać ze spłat ratalnych, dziś nie płacimy żadnych odsetek, a nie jesteśmy zmuszeni na duży wydatek jednorazowo. Możemy sobie zatem pozwolić na zakup innej rzeczy, niezbędnej do mieszkania. Pamiętajmy by zakupy robić ostrożnie, powoli i po dłuższych przemyśleniach oraz konsultacji.

Urządzając własne mieszkanie kierujmy się nami samymi, tym co lubimy oraz tym co sprawia, że czujemy się dobrze. Nie patrzmy na modę, a na naszą wygodę i praktyczność użytkowania naszych czterech kątów. Powinniśmy w nim czuć się bezpieczni i zrelaksowani, a zapraszając gości dumni z tego ja mieszkamy. Więc jak urządzić mieszkanie? Nie jest trudno tanio urządzić mieszkanie czy pokoje w domu. Dobrze urządzone mieszkanie to takie, do którego wracając mówimy: wszędzie dobrze ale w domu najlepiej!

Was this helpful?

0 / 0