Jak udrożnić rury?

jak-udroznic-rury_m-7442199Rury a raczej zatkane rury to odwieczny problem, z którym borykają się kolejne pokolenia. To wynik niewłaściwego korzystania z nich przez ich użytkowników. Problemy z zatkanym kranem odpływem w wannie czy kabinie prysznicowej choć raz dotykają każdego właściciela domu.

jak-udroznic-rury-wodne_m-5608693 Aby nie mieć problemu z rurami wodnymi czy kanalizacyjnymi wystarczy regularnie o nie dbać nie wrzucać do nich rzeczy i odpadków które nigdy tam nie powinny trafić . Jeśli jednak już tak się zdarzy konieczne jest interwencja często hydraulika. Zanim po niego zadzwonimy warto wypróbować środki ogólnodostępne (chemiczne) jak i stare sprawdzone sposoby. Zarówno jedne i drugie dostaniemy w markecie. W przypadku starych sposobów (sody oczyszczonej i octu) poniesione w związku z problemem koszty powinny być zdecydowanie niższe.

jak-udroznic-rury-sciekowe_m-6486962 Z środków zakupionych w markecie np. kreta stosujemy zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli jesteśmy zwolennikami dbałości o środowisko polecamy dobrze wszystkim znaną sodę oczyszczoną i ocet. Wystarczy wsypać 3/4 szklanki sody do odpływu i zalać to połową szklanki octu, zatkać korkiem i odczekać około 30 minut – po tym czasie należy wlać przegotowanej wody z czajnika i spłukać ciepłą wodą z kranu. Jeśli stan naszych rur nie jest tragiczny powinno obyć się bez hydraulika. Taki zabieg można stosować w przypadku rur żeliwnych i PCV.

jak-udroznic-rury-domowym-sposobem_m-1594441 Wśród domowych sposobów w zasadzie do każdego rodzaju rur niezawodne są przepychacz gumowy i przepychacz działający na zasadzie pompy, pozwalający na wtłoczenie wody pod ciśnieniem.

Rowy melioracyjne i zatkane rury to nie lada problem. Udrażnianie tego typu rur należy rozpocząć od usunięcia gałęzi, torebek foliowych i różnego rodzaju papierów. Następnie należy oczyścić z piasku i ziemi. Kiedy z tym się uporamy w zasadzie problem mamy rozwiązany.

Was this helpful?

0 / 0