Jak umyć fugi?

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

jak-umyc-fugi_m-3526737Płytki to bardzo popularny sposób wykańczania wnętrz, zwłaszcza w pomieszczeniach kuchennych, łazienkach i holach. Z czasem jednak fugi między płytkami ulegają zabrudzeniom i nie prezentują się dobrze. Remont czy zalanie to sytuacje w których płytki i fugi ulegają zabrudzeniom i uszkodzeniom.W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak wymienić fugi lub spróbować je odczyścić.

mycie-fug_m-6782858 W sklepach specjalistycznych – marketach budowlanych można zakupić specjalne preparaty , którymi zapuszczone fugi odzyskują dawny blask. Kiedy jednak nie chcemy korzystać z środków chemicznych i zaoszczędzić parę groszy warto wypróbować stare sprawdzone sposoby.

Jednym z nich jest wykorzystanie proszku do pieczenia. Należy go zmieszać z wodą i w formie papki nanieść na fugi. Po około 20 minutach usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki. Po brudzie nie powinno zostać śladu. Dobrze tez sprawdzają się ocet i soda. Możemy sodę zmieszać z octem i jako papkę nanieść na fugi. Odczekać parę minut (ok.20) i następnie ja usunąć. Jeśli chcemy użyć samego octu należy go zmieszać z wodą w stosunku 1:2 i taką mikstura szorować fugi, operacja czyste fugi powinna zakończyć się sukcesem. Również użycie soku z cytryny okazuje się być skuteczne. Cytryna bowiem ma właściwości wybielające.

Was this helpful?

0 / 0