Jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy?

odkurzacz bezprzewodowy

Kurz to zawsze niemile widziany gość, dlatego dobry odkurzacz, np. taki jak bezprzewodowy Samsung BESPOKE Jet™, stanowi must have wyposażenia każdego domu. Zapewnia on wygodną obsługę i maksymalną efektywność odkurzania, także w trudno dostępnych miejscach. Na jakie inne jego cechy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

  1. Duża moc silnika vs siła ssąca

Warunek szybkiego i efektywnego odkurzania stanowi wysoka moc ssąca silnika. Warto podkreślić, że moc silnika nie zawsze przekłada się na jego siłę ssącą – wszystko zależy bowiem od rodzaju zastosowanego silnika oraz konstrukcji samego odkurzacza. Dlatego też, aby uniknąć późniejszych rozczarowań, powinniśmy dokładnie sprawdzać wszystkie parametry sprzętu. Dla przykładu silnik HexaJet, w który wyposażone zostały odkurzacze Samsung BESPOKE Jet™, stanowi połączenie technologii Digital Inverter, struktury heksagonu z wirnikiem oraz wiatrakiem 3D i generuje moc aż do 580 W[i]. Z kolei dzięki wysokiej sile ssania, wynoszącej do 210 W, umożliwia efektywne czyszczenie różnego rodzaju podłóg. Dzięki temu możemy cieszyć się efektami sprzątania przez dłuższy czas.

  1. Wysokoskuteczny filtr

Skuteczny filtr odgrywa ogromną rolę w procesie sprzątania i oczyszczania powietrza, ale także stanowi istotną ochronę dla silnika naszego odkurzacza. Dzięki niemu wszystkie pyły oraz sierść zwierząt nie dostają się bezpośrednio do urządzenia, co mogłoby uszkodzić jego silnik, a zatrzymują się na filtrze. Obecny w odkurzaczach Samsung BESPOKE Jet™ wielowarstwowy system filtracji zapewnia absolutną czystość, ponieważ usuwa aż do 99,999% drobnego kurzu i alergenów[ii]. Jego obecność powoduje, że zanieczyszczenia nie wydostają się na zewnątrz urządzenia wraz z wydmuchiwanym powietrzem powodując jego wtórne zanieczyszczenie. Z kolei specjalny filtr w stacji czyszczącej ogranicza aż do 99,9% rozprzestrzenianie się bakterii[iii]. Wszystko odbywa się więc w sposób maksymalnie higieniczny.

  1. Higieniczne opróżnianie pojemnika na kurz

W domowym sprzątaniu chodzi nie tylko o to, aby usunąć z przestrzeni zabrudzenia, ale także o to, aby zrobić to w sposób jak najbardziej higieniczny. Nie chcemy przecież kontaktu dotykowego z zabrudzeniami, a przypadkowe wysypanie zawartości mogłoby skutecznie zniweczyć nasze starania o czystość.  Rozwiązaniem Samsung jest zintegrowana z odkurzaczami Bespoke Jet™ stacja czyszcząca All-in-One, która  pomaga zapobiec wtórnemu zabrudzeniu oraz chroni nas przed bezpośrednim kontaktem z kurzem i bakteriami. Podczas gdy urządzenie jest zadokowane, za sprawą unikalnej technologii Air Pulse, stacja automatycznie opróżni pojemnik na kurz, jednocześnie nie dopuszczając do tego, by jakiekolwiek drobinki wydostały się na zewnątrz[iv]. Jakby tego było mało, ta funkcjonalna stacja czyszcząca pełni także funkcję stacji ładującej dla odkurzacza.

  1. Długi czas pracy na baterii

Zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest to, że znajdują się zawsze pod ręką i są gotowe do pracy. Skutecznie wysprzątają każdy rodzaj powierzchni, zarówno w domu, jak i w aucie czy garażu, bez konieczności zmagania się z plączącymi się przewodami. W tym przypadku wydajna bateria, która zapewni urządzeniu płynną, jest ty, co powinno zwrócić naszą uwagę. Bateria zastosowana w odkurzaczu Samsung BESPOKE Jet™ pozwala na odkurzanie nawet do 60 minut bez konieczności ponownego ładowania[v], a dzięki możliwości wymiany baterii, możemy przedłużyć czas pracy odkurzacza aż do 120 minut[vi]. Jej wysoka jakość sprawia, że utrzymuje nawet do 70% swojej wydajności po 5 latach użytkowania przy 100 cyklach rocznie, a to przekłada się na dłuższy cykl życia urządzenia[vii]. Po użyciu wystarczy odłożyć odkurzacz do stacji czyszczącej z funkcją ładowania.

  1. Lekkość i wygoda odkurzania

Odkurzanie może przebiegać szybko, sprawnie i efektywnie, a przy tym mniej obciążać nasze stawy i mięśnie. Jeśli chodzi o komfort sprzątania, bezprzewodowe odkurzacze pionowe znacznie przewyższają odkurzacze starszego typu, które wymagały schylania się. Są przy tym lekkie i łatwo się prowadzą. Konstrukcja Samsung BESPOKE Jet™ gwarantuje maksymalną wygodę użytkowania zmniejszając obciążenie nadgarstka, a także umożliwiając zachowanie wyprostowanej postawy, dzięki teleskopowej, dopasowującej się do naszego wzrostu rurze. Korpus urządzenia waży zaledwie 1,44 kg, a zatem o 24% mniej niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy Samsung[viii]. Dzięki temu możemy cieszyć się łatwą kontrolą i płynnym ruchem odkurzacza, z którym dotrzemy do każdego zakamarka domu.

  1. Dodatkowe funkcje i elementy wyposażenia

Istotną cechą odkurzaczy bezprzewodowych jest liczba i rodzaj akcesoriów umożliwiających sprzątanie powierzchni różnego rodzaju oraz łatwiejsze i bardziej komfortowe korzystanie z urządzenia. W zestawie z odkurzaczem bezprzwodowym BESPOKE Jet™ Pro Extra otrzymujemy bogaty zestaw akcesoriów, dzięki którym skutecznie wyczyścimy podłogi każdego rodzaju. Producent zadbał również o kwestię przechowywania dużej liczby akcesoriów do odkurzacza i wyposażył urządzenie w specjalne uchwyty, dzięki którym w łatwy sposób utrzymamy dodatki w porządku. Dodatkowo, stojak na akcesoria naładuje dwie baterie jednocześnie, żeby nic nie stanęło nam na przeszkodzie do nieprzerwanego sprzątania dużych powierzchni.

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0