Jak wyczyścić laptopa?

jak-wyczyscic-laptopa_m-4521565Każdy posiadacz laptopa choć raz stanął przed potrzebą wyczyszczenia, na którym pracuje, gra, serfuje po internecie. To przydatne urządzenie jak wszystko inne od czasu do czasu potrzebuje czyszczenia go na skutek zabrudzeń powstałych na skutek kurzu i niewłaściwego użytkowania (zaplamienia, zabrudzenia).

jak-wyczyscic-laptopa-w-srodku_m-8073448 Do najbardziej narażonych na zabrudzenia elementów laptopa należą: matryca, klawiatura i układ chłodzenia. Nie mniej też brudzi się sam monitor. Brudna klawiatura, monitor czy obudowa w zasadniczy sposób nie mogą wpłynąć na pracę monitora. Straci on tylko jeśli chodzi o względy czysto estetyczne. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku zabrudzenia układu chłodzenia. Niesprawny system może doprowadzić do przegrzania się układów płyty głównej i prowadzić do trwałej usterki. Aby temu zapobiec zalecane jest gruntowne czyszczenie laptopa raz w roku i wymianę past termo-przewodzących w układach. Aby tak oczyścić laptopa warto oddać go do serwisu.

Samodzielnie możemy również wyczyścić laptopa w domu. W tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w dwie ściereczki z mikrofibry, lub specjalnie do tego celu przeznaczone chusteczki nawilżane oraz sprężone powietrze w puszce. Wszystkie te elementy możemy nabyć w sklepie ze sprzętem komputerowym, lub AGD.

jak-wyczyscic-laptopa-pod-klawiatura_m-6601254 Monitor wyczyścisz korzystając z dwóch ścierek z mikrofibry. Jedną delikatnie moczymy w wodzie i wycieramy ekran. Drugą dodatkowo przecieramy ekran aby był całkowicie suchy. Jeśli woda jest za delikatna aby poradzić sobie z zabrudzeniami możemy skorzystać z płynu do mycia szyb. Płyn nanosimy na ściereczkę z mikrofibry i czyścimy monitor a następnie przecieramy drugą suchą fibrą i gotowe.

jak-wyczyscic-laptopa-z-kurzu_m-3135510 Klawiatura to ta cześć laptopa która najszybciej ulega zabrudzeniom. Jak w przypadku monitora należy postępować? Po prostu czyścimy klawisze delikatną wilgotną myjką. Jeśli to nie przyniesie rezultatu dodatkowo na uciążliwe plamy z tłuszczu możemy podziałać alkoholem oraz użyć sprężonego powietrza, pod żadnym pozorem nie należy jednak próbować podwadzać klawiszy bo można uszkodzić klips mocujący. Do wyjęcia okruchów z jedzenia można również użyć szczoteczki do zębów.

Proponujemy i zachęcamy do tego aby nie spożywać posiłków przy laptopie. Jest to i niezdrowe i można niechcący uszkodzić sobie nasze urządzenie.

Was this helpful?

0 / 0