Jak wymieniać euro, żeby więcej zarobić? Poradnik dla osób pracujących za granicą

wymiana euro

Wielu Polaków zarabia w euro. Czasem są to osoby, które emigrowały na stałe lub na dłuższy czas. Nie brak jednak i takich, które regularnie wracają do Polski lub cały czas wysyłają tu pieniądze bliskim. W dobie Internetu, wielu jest również pracowników zdalnych, mieszkających w kraju, ale opłacanych w euro przez zagraniczne firmy.

Z wyjątkiem długoterminowych migracji, wymienione sytuacje łączy jedno – uważne obserwowanie kursu euro. To od niego zależy, ile dokładnie osoby te zarobią. Na sumę wpływa wiele zmiennych i nie na wszystkie da się wpłynąć. Zmieniająca się cena euro pozwala natomiast wymieniać środki w taki sposób, by jak najwięcej na tym zyskać.

Zawsze zwracaj uwagę na cenę euro

Wiele osób zarabiających w euro nie przykłada wagi do tego, po jakim kursie wymienia pieniądze. Niektórzy robią to od razu po otrzymaniu przelewu, po aktualnej cenie, która bywa bardzo nieatrakcyjna. Nie brak również osób, które trzymają środki na kontach walutowych i korzystają z błyskawicznych przewalutowań. W takich przypadkach rzeczywista cena euro jednak najczęściej jest bardzo niekorzystna, bo obniża ją np.:

  • niski aktualny kurs waluty,
  • wysokie opłaty dodatkowe i prowizje banku,
  • opłaty za prowadzenie konta, korzystanie z karty itp.

Przez to wszystko, zarobiona kwota w euro przynosi ostatecznie o wiele mniej złotówek niż przy zwykłej wymianie całej sumy. Tego typu zamiana euro na zł jednak również powinna być przemyślana. Możesz zrealizować ją na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/, by za zagraniczne środki otrzymać jak najwięcej polskiej waluty, powiększając w ten sposób swoją pensję. Skąd jednak masz wiedzieć, kiedy sprzedaż Ci się najbardziej opłaci?

Kiedy wymienić euro na zł, żeby więcej zarobić?

Obserwuj kurs euro w Walutomacie. Jest on tutaj aktualizowany na bieżąco, a oferty wymiany euro na zł i na odwrót proponują sami użytkownicy. Dzięki temu, możesz liczyć na znalezienie oferty o wiele korzystniejszej niż np. w tradycyjnym kantorze czy banku. Dodatkowo znajdziesz tam czytelne wykresy sprzed kilku miesięcy, a nawet lat. W ten sposób szybko zorientujesz się, jakie stawki są najbardziej opłacalne i mogą przynieść Ci największe korzyści.

W Walutomacie masz do dyspozycji wygodny alert, który powiadomi Cię o pojawieniu się korzystnych cen euro. Dostaniesz wiadomość natychmiast, gdy tylko ktoś wystawi ofertę spełniającą Twoje oczekiwania. Platforma ta działa zarówno na tradycyjnych urządzeniach, jak i na smartfonie czy tablecie. Wymianę możesz więc zatwierdzić w dowolnym miejscu i czasie. Nie ominą Cię najlepsze ceny euro, a każda Twoja wypłata będzie wyższa niż podczas transakcji w stacjonarnym kantorze czy banku.

Dobrą taktyką, stosowaną często przez osoby zarabiające w euro, jest też odkładanie części wypłaty w obcej walucie. W ten sposób łatwo jest stworzyć finansową poduszkę bezpieczeństwa, np. na wypadek niespodziewanych zdarzeń czy nagłych wydatków. To także pomysł na zarobek na obcym pieniądzu: jeśli uważasz, że kurs euro w przyszłości będzie jeszcze wyższy, masz okazję odłożyć środki i sprzedać je z zyskiem za jakiś czas. Alternatywą jest wykorzystanie zapasu np. podczas zagranicznych wakacji.

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0