Jak wywołać ducha? – poradnik

jak-wywolac-ducha-2

Jak wywołać ducha?

Wywoływanie duchów wbrew pozorom nie jest bardzo skomplikowane. Pamiętajmy jednak, że wywoływania duchów nie można pod żadnym pozorem traktować jak beztroskiej zabawy dla zabicia czasu. Do wywoływania duchów trzeba podchodzić z należytą powagą i mieć rzeczywisty powód do tego. Jeśli zdarzy się, że wywołamy ducha w zasadzie po nic, na przykład by zadać mu jakieś bzdurne pytanie, wywołany duch może zostać zastąpiony przez jakąś mniejszą istotę nierzeczywistą, astralną, a trzeba wiedzieć, że niższe istoty bardzo często są złośliwe, wymykają się spod kontroli, lubią pozostawać w jednym miejscu przez dłuższy czas, niepokoić domowników, niszczyć przedmioty. U wielu osób po wywoływaniu duchów stwierdzono depresje, problemy ze snem, rozstrój nerwowy, problemy z utrzymaniem równowagi psychicznej.

Wywoływanie duchów – przygotowanie

Jeśli chcesz wywołać ducha, musisz się na to odpowiednio przygotować. Przede wszystkim w dniu, który chcemy przeznaczyć na seans z wywoływaniem duchów, należy zapewnić dużo czasu na modlitwę za dusze zmarłych, medytację i spokojną kontemplację. Zapal dla swych bliskich zmarłych świecę, która powinna być kupiona i dedykowana specjalnie dla nich. W dniu seansu nie wolno pod żadnym pozorem wypić żadnej ilości alkoholu. Nie powinno się też przystępować do wywołania ducha po większym wysiłku umysłowym, fizycznym, czy też w stanie wzburzenia emocjonalnego. W seansie nie mogą uczestniczyć osoby chore i takie, które zażywają leki, czy to przeciwbólowe, czy uspokajające. W trakcie seansu każdy z uczestników powinien pozostawać w skupieniu, zachowywać się godnie i poważnie.

Wywoływanie duchów – rekwizyty

Do seansu należy przygotować parę koniecznych rekwizytów. Najważniejsza jest tablica ouija. Można też na jej wzór przygotować własną tablicę. Na jej środku powinien znaleźć się wizerunek krzyża, wokół niego rysujemy dwa okręgi – jeden (wewnętrzny) z cyframi od 0 do 9, drugi (zewnętrzny) z literami alfabetu. Po prawej stronie naszej planszy napiszmy wyraźnie „tak”, po lewej „nie”. U góry musi być napisane „być może”, zaś na dole „nie mogę odpowiadać”. Całość dopełnia mały talerzyk z namalowaną strzałką. Stół do seansu powinien być okrągły i najlepiej, żeby nie zawierał żadnych metalowych elementów, zaś obok niego należy zapalić świecę.

Aby wywołać ducha, najpierw odmawiamy krótką modlitwę i prosimy ducha, aby przybył i odpowiedział na nasze pytania. Duchem może być zmarła bliska osoba, lub też każda inna postać, która kiedykolwiek żyła na ziemi (np. Napoleon). Przy stole siedzimy z rozluźnionymi mięśniami, opierając palce na brzegu talerzyka i mocno opierając stopy na podłodze. Gdy poprosimy ducha o przybycie, nie możemy wykonywać żadnych ruchów. Talerz powinien drgnąć. Wtedy zadajemy duchowi pytania, na które on odpowiada za pomocą strzałki na talerzyku. Litery i odpowiedzi powinien notować sekretarz. Po kilku odpowiedziach talerz zapewne przestanie się poruszać, będzie to znak, iż duch nie ma już ochoty odpowiadać i seans jest skończony. Wtedy dziękujemy duchowi za przybycie i odpowiedzi. Odmawiamy modlitwę, zapalamy kadzidełko wyobrażając sobie, że istota astralna powraca w Zaświaty. Pokój wietrzymy i czynimy w powietrzu znak krzyża na pożegnanie.

Po seansie każdy z uczestników powinien wykąpać się w wodzie z solą, oraz wziąć podwójny prysznic – pierwszy ciepły, drugi chłodny. Zapobiega to przylgnięciu do ciała duszków astralnych. Najważniejszą zasadą jest, aby każdy seans odbywał się z ważnych powodów, każda rozmowa z Zaświatami była poważna, spokojna i mądra.

Was this helpful?

95 / 33