Jak zadbać o łazienkę?

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

jak-zadbac-o-lazienke_m-2729290Utrzymanie w czystości łazienki jest dość pracochłonne, ale naprawdę można sobie z tym poradzić nie wydając przy tym dużych kwot a później w tak czyściutkim pomieszczeniu oddawać się relaksowi. W utrzymaniu czystości w łazience nie do przecenienia okazują się być: coca-cola, soda oczyszczona, proszek do pieczenia czy ocet oraz boraks. Te wydawać by się mogło mające mało wspólnego z preparatami do czyszczenia produkty pozwolą nam szybko się uporać z brudem, osadami z kamienienia i brudnymi fugami.

jak-dbac-o-lazienke_m-2085757 Kamienia z umywalki kabiny prysznicowej i baterii pozbędziemy się przy pomocy pasty sporządzonej z 2/3 porcji sody oczyszczonej i 1/3 porcji octu. Taką papkę nakładamy na osad wokół np. baterii i czekamy. Po kilkunastu minutach po kamieniu nie pozostanie śladu. Również sam ocet zmieszany z woda świetnie sobie poradzi. Baterie owijamy papierem toaletowym następnie moczymy wodą z octem i pozostawiamy na kilka godzin. Po upływie potrzebnego czasu ściągamy papier i spłukujemy ciepła wodą.

Przy użyciu coca-coli pozbędziemy się tłustych plam i rdzy, a szklanka coca-coli wlana do muszli klozetowej po dwóch godzinach usunie kamień, takie samo działanie ma boraks który zakupimy w aptece. Z pomocą proszku do pieczenia zmieszanego z wodą odczyścimy brudne fugi. Ocet pomoże nam wyczyścić lustro w łazience i nie pozostawi smug.

Was this helpful?

0 / 0