Jak zostać policjantem?

jak-zostac-policjantem-2

Bronek Malanowski i Partnerzy, Wydział Śledczy W11 czy słynni Kryminalni to nie tylko tytuły popularnych programów telewizyjnych. To także marzenie wielu kobiet jak i mężczyzn. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak zawód policjanta – mimo iż bezlitośnie wyśmiewanego w opowiadanych dowcipach – na stałe wpisał się na listę największych marzeń dziecięcych a teraz króluje też w planach zawodowych ludzi młodych i żądnych przygód. To także nie dziwi. Policjant to przecież symbol władzy. Boją się go wszyscy. Czują przed nim respekt. Poza tym jest to dość dobrze opłacana profesja. No i można się wykazać. Jest to też coś w sam raz dla aktywnych oraz lubiących posługiwać się bronią.

Jak zostać policjantem?

Jeden warunek: musisz mieć do tego pewne predyspozycje. Są one oceniane w czasie specjalnych testów psychologicznych oraz w czasie testu sprawdzającego Twoje zdolności i możliwości fizyczne. Jeśli oblejesz którąś z części testów, możesz jedynie pomarzyć o zostaniu policjantem.

A zatem jeśli wypowiadasz czasami słowa: chcę zostać policjantem – to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Otóż zostanie policjantem to wbrew pozorom wcale nie taka trudna sprawa. Proces przyjęcia w szeregi „Smerfów”, również nie trwa całe wieki.

Jak zostać policjantem po maturze?

Jeśli chcesz zostać policjantem, musisz ukończyć szkołę średnią z pozytywnym wynikiem i maturą. W innym przypadku Twoje “chcę być policjantem” może nadal pozostać w świecie marzeń… Po maturze musisz udać się do szkoły detektywistycznej, lub policyjnej. Zdać egzaminy i kurs na policjanta. Owszem, nie każdy nadaje się do pracy w drogówce, a tym bardziej w policji, w sprawach kryminalnych. Wiadomo, matura musi być dosyć wysoko zaliczona, by udać się do szkoły policyjnej. Ktoś kto chce tego od zawsze, ćwiczy, uczy się, zdaje maturę pod kątem przedmiotów, które będą nam potrzebne by móc uzyskać szansę, by dostać się do szkoły policyjnej.

Warto jest też zapoznać się z dokładnym regulaminem, jaki przedmioty są nam najbardziej potrzebne, by dostać się do szkoły policyjnej. Na jedno miejsce w takiej szkole przypada 11 chętnych, jak widać konkurencja jest ogromna, dlatego też tylko poważne plany, będziemy w stanie realizować. Chcąc dostać się do tak atrakcyjne szkoły, musimy pamiętać o tym, że nie możemy być osobami karanymi, nie możemy mieć żadnych przewinień odnotowanych w komendzie policji. Jeśli udajemy się do szkoły policyjnej, to pierwszą rzeczą, jakiej będą od nas wymagać, to właśnie będzie zaświadczenie o niekaralności.

Was this helpful?

5 / 1