Jak zrobić dredy? – poradnik

jak-zrobic-dredy-01

Zastanawiałeś się kiedyś jak się robi dredy? Czy jest to możliwe w domu? Czego należy użyć by wyszły trwałe i efektowne? Pewnie nie raz słyszeliście wiele mitów na temat dredów, że by je wykonać należy nie myć włosów przez dwa miesiące i wtedy je skręcać. Bzdura. Sami zerknijcie jak się do tego zabrać, choć nie ukrywam zalecam wizytę w salonie fryzjerskim, gdyż tylko tam uzyskamy trwałe i profesjonalne dredy.

Metody robienia dredów

jak-zrobic-dredy-02Dredy z warkoczyków

Są zdecydowanie najtrwalsze. Na początek robimy na całej głowie warkoczyki o tej samej grubości. Po upływie około 30 dni staną się one dredami. Jak je zmienić w dredy z warkoczyków? Warkoczyki zabezpieczone na końcach by były trwałe. Nakładamy rękawiczki i skręcamy warkoczyki, co trzeba powtarzać jak najczęściej.

Dredy tapirowane

To jedna z najmodniejszych i najpopularniejszych metod. Włosy zamieniamy bezpośrednio w dredy. To dość pracochłonne, przez co najczęściej sięgamy po pomoc drugiej osoby. Najlepiej wykonane zostaną w salonie fryzjerskim, więc być może warto skorzystać by mieć je solidne i trwałe. Włosy powinny mieć minimum 15cm długości. Metoda nie jest łatwa w wykonaniu. Początkowo dzielimy włosy na sekcje kwadratowe i zabezpieczamy gumkami lub spinkami. Używając gęstego grzebienia, czeszemy włosy wstecz, tak by zaczynać blisko głowy. Skręcamy włosy, a następnie trzymając między palcami tapirujemy. Dredy robimy najbardziej zwarcie jak się da. Dreda gotowego spinamy gumką, z czasem ją ściągniemy, teraz będzie służyć jako zabezpieczenie. Dredy wykonane tą metodą początkowo wydają się dość grube, jednak po skręceniu staną się o wiele cieńsze, tym bardziej, że z czasem się zbiją. Zaleca się używanie dobrego mydła oraz wosku do dredów.

Dredy na szydełku

To metoda robienia dredów za pomocą szydełka. Metoda ta jest bardzo trwała i bardzo precyzyjna. Poza szydełkiem potrzebujemy jeszcze około litra zwykłej wody, wosk pszczeli, stołową łyżkę octu, gumki do włosów oraz inne akcesoria do pielęgnacji włosów. Wykonanie nie jest łatwe ale możliwe do zrealizowania. Dredy najlepiej wychodzą z włosów kręconych. W przypadku zwykłych włosów zaleca się wykonanie zabiegu trwałej przed wykonaniem dredów. Około 10-14 dni przed zrobieniem dredów, przestań używać odżywki do włosów. Przygotuj mieszankę z wody, octu i spłucz nią włosy. W sklepach dostępne są również specjalne szampony, którymi należy umyć włosy przed wykonaniem dredów. To bzdura, że włosów do dredów miesiącami się nie myje. Włosy suszymy i dzielimy na pasma o grubości jakiej chcemy uzyskać. Skręcamy pasma od nasady i wracamy do samej góry. Następnie nakładamy na pasmo wosk by się nie rozwijały. Na koniec zakładamy gumkę.

Was this helpful?

2 / 0