Jak zrobić koka?

kok-dwukolorowy_m-5499873Jak dziś modnie się uczesać by dobrze wyglądać na co dzień, a także na odlotowej imprezie czy komunii bratanka? Czy koki są jeszcze modne? Jak zrobić koka z włosów?

koczek_m-8789240Kok to fryzura na każdą okazję, nie wymagająca od nas ani doświadczenia, ani też dużej ilości akcesoriów. Wystarczą nasze zwinne ręce, kilka spinek, gumka i kosmetyk do stylizacji włosów np. lakier. Kok nie musi być wykonany precyzyjnie ani starannie, może to być niedbałe upięcie włosów z którego powstanie ciekawa i niepowtarzalna fryzura. A więc jeśli czeka was jakieś wielkie wyjście lub macie ochotę upiąć włosy w kok do pracy, a wasze włosy są krótkie, zerknijcie na te kilka sztuczek, które pomogą wam rozwiązać problem.

Zacznijmy od zalet koka:

  • Kok to fryzura, którą można wykonać nawet w niecałe 5 minut. Wystarczy zaczesać włosy do tyły, lekko potarmosić i związać niedbale gumką do włosów. Powstanie kok na imprezę lub wyjście do kina z przyjaciółmi. Można go ozdobić spinkami kolorowymi, wysadzanymi diamencikami lub jakąś ozdobną wstążką. Często do tego typu koka, dziewczyny nakładają materiałową lub plastikową opaskę na głowę by ozdobić swe uczesanie. Niedbałego koka można też wykonać z samych spinek, które dobrze utrzymają włosy i pięknie je przyozdobią. Fryzura będzie nie tylko elegancka ale też szalona i modna.
  • Do stworzenia koka często nie potrzeba zbyt wielu akcesoriów. Zazwyczaj używamy tylko szczotki, bądź grzebienia w celu rozczesania włosów, spinek, gumek, opasek, wstążek lub innych tego typu dekoracji jakie znajdują się pod ręką, oraz jednego produktu do stylizacji włosów np. pianki lub sprayu. Najważniejsze są włosy, to z nich powstaje całe dzieło.
  • Kok to fryzura idealna dla zabieganych i wciąż żyjących w pośpiechu kobiet. Zawsze zdążysz ją zrobić gdyż nie wymaga dużego nakładu czasu ani twojej pracy.
  • Pasuje do każdej kreacji. Czy jesteś ubrana elegancko, czy w suknię wieczorową, a może w jeansy i bluzę sportową, nie ma to dla ciebie znaczenia, ponieważ kok, który masz na głowie pasuje do wszystkiego. Więc jeśli nawet przed samym wyjściem zmienisz zdanie co do ubioru, fryzura może pozostać ta sama.
  • Kok najlepiej wychodzi na włosach drugiego lub trzeciego dnia od ich umycia. Tak więc jest bardzo wygodny. Jeśli twój chłopak wpadnie do ciebie bez zapowiedzi, a ty będziesz miała rozczochrane, nie umyte włosy, zwiąż je w koka i będziesz wyglądała oszałamiająco.

super-kok_m-7953604Pewnie myślicie sobie: Ok, wszystko ładnie pięknie, ale…

Jak zrobić koka z krótkich włosów?

Kok jest fryzurą dla każdej kobiety, nawet dla tej o krótkich włosach. Jeśli są to włosy kręcone, będą idealne na tę fryzurę, jeśli jednak masz proste włosy musisz je nakręcić na wałki lub lokówkę. Gdy wszystkie pasma będą już faliste, wetrzyj w wysuszone włosy środek do stylizacji, najlepiej gumę utrwalającą lub coś o podobnym działaniu. Podczas wcierania, ugniataj każde pasmo delikatnie by efekt lekko falistych włosów był wyraźniejszy i doskonalszy. Następnym krokiem jest przedziałek z boku głowy oraz dwa przedziałki z tyłu (tak by powstały trzy pasma). Zacznij od przypięcia dwóch bocznych pasm do góry, a na końcu dopnij środkowy tak by przykrył pozostałe, tworząc w ten sposób coś ciekawego. Na koniec używając odrobiny kosmetyku do stylizacji włosów, posmaruj delikatnie końcówki włosów i poskręcaj. Fryzura będzie pięknie się prezentować na wieczór, do pracy czy na imprezę, wszystko zależy od stroju jaki do niej założysz.

○ Ciekawym sposobem na koka z krótkich włosów jest upięcie ich w nieładzie jakimiś zdobnymi spinkami. Wilgotne włosy wystarczy posmarować pianką do włosów lub innym środkiem do stylizacji włosów, który pomoże je złapać i upiąć. Włosy lekko roztrzep dłońmi na boki, a następnie spinkami zepnij wszystkie pasma razem ku górze. Stworzysz w ten sposób ciekawy nieład, upięty w pięknego koczka. Możesz go przyozdobić zdobnymi spinkami, z diamencikami, kwiatkami lub innym zdobieniem. Fryzura idealna na wyjście, choć szybka i prosta w wykonaniu, będzie się pięknie prezentować do każdego stroju na komunię czy wesele. Już wiesz, jak zrobić koka w nieładzie.

○ Odrobinę więcej czasu wymaga od nas kok w tak zwane ślimaczki. Wilgotne włosy smarujemy pianką lub innym środkiem do stylizacji włosów o podobnym działaniu. Zaczynając od środka głowy, dzielimy ją na pasma, które skręcamy i spinamy na tyle głowy tak by wszystkie tworzyły ciekawą całość. Gotową fryzurę należy spryskać lakierem do włosów, by lepiej się trzymały. Miejsce w którym wszystkie pasma się łączą, można przyozdobić zdobnymi spinkami. Kok prezentuje się rewelacyjnie, gdyż jest niepowtarzalny, jednak trzeba mu poświęcić troszkę czasu i wykazać się cierpliwością.

Każda z powyższych propozycji koka będzie świetnie się prezentować na dyskotece, weselu, komunii czy też w pracy. Kok jest sposobem upięcia włosów pasującym do każdego rodzaju garderoby. Jeśli ubierzesz jeansy i bluzę, kok wyda się sportowy, natomiast przy małej czarnej ten sam kok będzie elegancki i szykowny. Tak więc miłe panie, nie rezygnujmy z koków ze względu na krótkie włosy, każdy kok jest ciekawy, więc warto pofantazjować, a nawet stworzyć własnego koka.

Was this helpful?

0 / 0