Jak zrobić kolczyki?

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Własnoręcznie wykonane ozdoby stają się coraz bardziej modnymi atrybutami kobiecości. Ręcznie robiona biżuteria taka jak kolczyki czy wisiorki lub broszki i bransoletki – to niemal hit sezonu. To samo dotyczy biżuterii samodzielnie zdobionej w bardzo różny sposób i różnymi metodami. Łatwo jest je nabyć – zarówno w sklepach tradycyjnych jak i w sklepach internetowych. Co ciekawe – przy odrobinie dobrych chęci i pomysłowości oraz wytrwałości, możemy je wykonać samodzielnie. To nie jest wcale takie trudne.

Jak zrobić kolczyki z modeliny, muliny, jak zrobić kolczyki z filcu?

Wystarczy nam modelina, szydełko i odrobina włóczki. Możemy też wykonać niektóre ozdoby z masy solnej. Jej przepis łatwo znaleźć w sieci. Poza tym niemal cały Internet przepełniony jest ofertami typu zestawy kreatywne do samodzielnego wykonania biżuterii czy innych ozdób. Wiele pomysłów znajdziemy też w kolorowej prasie dla pań. wystarczy tylko nieco zaangażowania i troszkę wolnego czasu.

W naszym artykule skupimy się na tym, co „Tygryski lubią najbardziej” czyli na własnoręcznie robionej biżuterii a ściśle mówiąc na ręcznie wykonywanych kolczykach. Możemy je nosić same. Można je sprzedać albo nawet sprezentować przyjaciółce jako wyraz naszej sympatii.

Oto przepis jak zrobić kolczyki
Oczywiście najważniejszą rzeczą, są wszelkiego rodzaju zapięcia i metalowe formy do kolczyków. Nie są one drogie, bardzo tanio można je zamówić przez Internet, świetna zabawa gwarantowana, a dodatkowo, jeśli poświęcimy swoim kolczykom więcej czasu, to możemy później wziąć się za ich sprzedaż.

Jak zrobić kolczyki z modeliny?

Kolczyki z modeliny? Nic prostszego! Przygotowujemy zapięcia metalowe druciki (formy), z modeliny ugniatamy w rękach dowolne kształty, po czym, wbijamy w nie druciki i zapięcia. Wkładamy modelinę do gorącej wody, lub do pieca (na 100stopni) by masa stała się twarda, i gotowe!

Kolczyki na szydełku? To oczywiście forma robienia kolczyków dla osób, które są bardzo dokładne i cierpliwe. Możemy na formy kolczyków np. Koła, nakładać różne wzory, które najlepiej wychodzą z włóczki lub muliny. Powodzenia!

Was this helpful?

0 / 0