Jak zrobić warkocz?

Jak zrobić warkocz?

Jeśli jesteś kobietą, z pewnością uwielbiasz zmiany i masz ochotę, na każde wyjście zmieniać swój wizerunek. Żadna z nas nie lubi na ważne spotkania czy imprezy, wychodzić w tej samej sukience, biżuterii lub fryzurze. Uwielbiamy zaskakiwać i błyszczeć w towarzystwie, stad nasze pomysły na coraz to nowsze makijaże, modę i fryzury. Zostając przy fryzurach, co powiecie na warkocz? Na jakie wyjście będzie odpowiedni i jak go wykonać?

Warkocz to prosta metoda, wykonywana z trzech pasm włosów (lub z większej ilości pasemek, w zależności od rodzaju warkocza), które splatane ze sobą na przemian i upięte gumką, tworząc w ten sposób luźną i wygodną fryzurę. Doskonale pamiętamy warkocze plecione przez nasze mamy, zazwyczaj był to jeden warkocz, zwisający swobodnie z tyłu głowy, lub dwa takie same warkocze, plecione po obu stronach głowy.

Jak zrobić warkocz francuski?

Warkocz francuski to bardzo wygodny rodzaj splotu, a zarazem bardzo lubiony przez większość pań. Jest prosty i szybki w wykonaniu, jednak aby wyszedł prawidłowo, potrzeba odrobinę wprawy w jego wykonaniu. Jak go wykonać?

Wszystkie włosy splatane są od wierzchołka głowy. Zaczynamy jak w przypadku klasycznego warkocza, który znajduje się po środku głowy. Dobierane są do niego boczne pasma, na przemian, raz prawa strona raz lewa, tworząc ciekawą całość. Fryzura idealna do stroju sportowego jak i eleganckiego, pasuje do każdego stylu.

Jak zrobić warkocz “korona”?

Rozpoczynamy od wykonania klasycznego warkocza, a następnie oplatamy go wokół głowy, tworząc w ten sposób tzw. koronę lub wianek. Odpowiednia fryzura na randkę, do szkoły lub spotkanie z przyjaciółmi.

Jak zrobić warkocz “kukiełka”?

Wstępnie wykonujemy klasyczny warkocz, który zwijamy i upinamy w dowolny sposób na tyle głowy. W ten sposób utworzymy ciekawego koka, który pozwoli nam na elegancki i modny wygląd. Fryzura odpowiednia do pracy, szkoły jak i na randkę. Dodając do niego zdobne ozdoby do włosów, dodamy mu uroku.

Jak zrobić warkocz “baranek”?

Fryzura na wzór baranich rogów, które wyglądem przypominają warkocz. Pleciemy po warkoczu po obu stronach głowy i zwijamy je na wzór rogów. Fryzura polecana dla młodych dziewcząt lub małych dziewczynek, do szkoły i na co dzień.

Jak zrobić warkocz “harcap”?

Jest to warkocz noszony w dawnych czasach przez mężczyzn. Pleciony również z sztucznych włosów (peruki).

Jak zrobić warkocz “kłos”?

Do tego rodzaju warkocza, włosy wstępnie związujemy w kucyk. Następnie dzielimy go na 4 pasemka, dwa środkowe grubsze i cieńsze (lewe pasmo boczne i prawe pasmo boczne). Przekładamy na przemian boczne pasma przez środek, raz lewe pasmo raz prawe pasmo, przekładając z góry pod spód do przeciwnej garstki. Tego rodzaju warkocz nadaje się na każdą okazję i świetnie komponuje się z wybraną przez nas kreacją. Dobrane dodatki (spinki) dodadzą mu uroku.

Jak zrobić warkocz afrykański?

W kulturze afrykańskiej, jeden warkocz jest rzadko spotykaną fryzurą, kobiety na swych głowach, jak i głowach dzieci (bez względu na płeć) plotą kilkadziesiąt drobnych i cieniutkich warkoczyków. Wszystkie są plecione w klasyczny sposób z trzech pasemek. Moda na tego rodzaju fryzury do dziś występuje np. u raperów czy koszykarzy.

Warkocze można pleść również jako dodatki do innych fryzur. Upinając klasycznego kucyka lub kok, wystarczy zostawić luźne pasmo, spleść je w warkocz i dopiąć do pozostałych włosów, zdobną spinką. Nic trudnego, a zaskakujący efekt. Odmian warkoczy i możliwości z nimi związanych jest wiele i pewnie powstanie ich więcej, kto wie może właśnie ty będziesz autorką jednego z nich?

Was this helpful?

1 / 1