Kąpiele oczyszczające

Każdemu może się przytrafić lokator na gapę w postaci pasożytów. Najczęstszą drogą na jakiej dochodzi do zakażenia jest droga pokarmowa (zjadamy zanieczyszczone owoce i warzywa). Jeśli już znaleźliśmy się w tej nie komfortowej dla nas sytuacji warto szybko reagować. Na odsiecz przychodzi nam zarówno medycyna tradycyjna jak i naturalna.

Osoby zajmujące się tą kwestia w gabinetach terapii naturalnych swoją diagnozę stawiają w oparciu o tzw. biorezonans. Pozwala on określić rodzaj pasożyta, który nas zaatakował oraz miejsca jego występowania w organizmie. Lekarze medycyny tradycyjnej nie uznają tych diagnoz za wiarygodne. W momencie kiedy znamy przeciwnika często zdarza się, że w gabinetach terapii naturalnych osoby tym się zajmujące korzystają z farmaceutyków dostępnych na receptę czyli preparatów przeciwpasożytniczych i przeciwgrzybiczych.

Często jednak zaleca się zastosowanie kąpieli oczyszczających przy udziale ziół, czy leczenie ziołami. Do ziół, które pomagają pozbyć się z organizmu nie proszonych gości zalicza się : (piołun, krwawnik, kruszyna, wrotycz, glistnik). Dodatkowo dobiera się odpowiednie leki homeopatyczne. Lekarze zalecają również płukanie jelita grubego tzw. lewatywę. Przed przeprowadzeniem kuracji z udziałem kąpieli oczyszczających ziołowych należy zrezygnować ze spożywania mięsa, produktów z białej maki, i cukru (minimum 24 godziny przed kąpielą). Warto przejść na dietę warzywną. Następnie przeprowadzić zabieg. Kąpieli najlepiej zażywać kiedy jest pełnia. Należy również wiedzieć, iż efekt oczyszczenia może nastąpić dopiero podczas drugiej a nawet trzeciej kąpieli. Wtedy oznacza to, że zabieg będzie trzeba jeszcze powtórzyć kilkukrotnie w odstępach tygodnia lub dwóch. Sama kąpiel nie może trwać dłużej niż 30 minut. Jeśli ją przedłużymy możemy mieć problemy np. z kołataniem serca. Dodajemy dwie łyżki ziół do kąpieli a następnie nacieramy ciało miodem i oprószamy mąką i czekamy. Dolewamy wody aby było ciepło. Wyższa temperatura znacznie sprzyja przeprowadzeniu kąpieli. Następnie zmywamy ze skóry pasożyty wodą z ziołami, w której jesteśmy zanurzeni przy użyciu np. gąbki. Kuracje ziołowe są skuteczne lecz długotrwałe mogą trwać nawet do sześciu miesięcy.

Medycyna konwencjonalna ma do tematu nieco inne podejście. Traktuje ona bowiem chorobę pasożytniczą jak każdą inną chorobę. Za jej oznaki przyjmuje się uważać: zaparcia, niestrawności, wzdęcia, wymioty. Uważa się iż 30% dzieci chodzących do przedszkola lup szkoły podstawowej jest w ten sposób zainfekowanych. U osób dorosłych zdarza się to znacznie rzadziej.

Jeśli dochodzi o podejrzenie zakażenia pasożytami przeprowadza się badanie kału w warunkach laboratoryjnych. Jeśli wynik wyjdzie dodatni podaje się specjalne leki wydawane tylko na receptę, które należy przyjmować ściśle według zaleceń lekarza. Niekiedy podanie leku należy powtórzyć kilkakrotnie z określoną przez lekarza przerwą. Aby zminimalizować możliwość zarażenia się pozostałych domowników chory powinien mieć swój ręcznik i pościel. Często też praktykowane jest przebadanie pozostałych domowników i zaaplikowanie im w razie konieczności również leku. Warto również dbać w tym okresie o szczególną czystość w łazience.

Przy pomocy kąpieli oczyszczających możemy również pozbyć się toksyn z naszego organizmu ( skóry). Zabieg ten ma na celu oczyszczenie i pozbycie się podskórnych toksyn. Niezwykle prostym i niedrogim sposobem na przeprowadzenie tego typu kąpieli jest dodanie do wanny z wodą nieco octu lub wyciągniętego soku z cytryny Pozwoli on zmiękczyć z reguły twardą wodę , którą mamy w naszych kranach. Następnie dolewamy wywar z ziół z szałwii, malwy i melisy i odrobinę maślanki. Innym ale równie skutecznym sposobem na pozbycie się toksyn jest wykorzystanie do kąpieli białej glinki.

Zafunduj sobie domowe spa z glinką. Do kąpieli dodaj 100 g białej glinki i zanurz w niej ciało. Po około 15 minutach wyjdź z wanny ale nie opłukuj ciała tylko delikatnie je osusz i udaj się na nocny wypoczynek. Tego typu kąpiel nawilża, oczyszcza i wygładź skórę oraz poprawia samopoczucie.

Przeciwwskazaniami do stosowania oczyszczania jest chorowanie na choroby przewlekłe tj. nadciśnienie, choroby serca i cukrzyca. Dietom oczyszczającym i kuracjom oczyszczającym nie powinny też podawać się dzieci, dorastająca (dojrzewająca) młodzież oraz osoby w podeszłym wieku. Prawdą jest, że działanie kąpieli oczyszczających ma dobry wpływ na organizm ale jak we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Ze wszystkiego można a nawet trzeba korzystać z umiarem. Pamiętajmy co jest dobre dla jednych nie musi być korzystne dla innych.

Was this helpful?

0 / 0