Kaszel w ciąży

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Kobiety w ciąży, bardziej niż inne osoby, powinny dbać przede wszystkim o swoje zdrowie. Jeśli tylko zauważą, że stają się słabe, chore, gdy boli je głowa lub gardło, kiedy mają katar czy kaszel, powinny one natychmiast zacząć leczenie domowymi sposobami, by uniknąć zażywania leków. Jak wiadomo wszak, w ciąży nie powinno się przyjmować leków a jeśli już to jak najmniej. Leki przyjmowane w czasie ciąży mogą mieć wszak wpływ na nienarodzone dziecko. Katar czy kaszel w ciąży to dość częsta infekcja, którą szalenie łatwo złapać szczególnie w czasie zimy lub gdy na dworze panuje plucha i niezbyt miłe warunki atmosferyczne. Wiadomym jest wówczas, że trzeba się jak najszybciej pozbyć tej przykrej dolegliwości.

Kaszel w ciąży – jak leczyć?

Gdy męczy nas kaszel w ciąży powinnyśmy przede wszystkim pamiętać by jak najwięcej pić. Najlepszym jest tutaj woda niegazowana a także ziołowe herbatki i napar z prawoślazu. Ponadto możemy wykonać samodzielnie syrop z cebuli: cebulę kroimy w plastry, dzielimy na dwie warstwy; pierwszą zasypujemy cukrem lub przekładamy miodem, drugą także; całość odstawiamy w chłodne miejsce na kilka godzin.

Tak przygotowany syrop jest w 100% bezpieczny dla przyszłej mamy. Należy go przyjmować 3 razy dziennie po łyżeczce. Jeśli nasz kaszel jest suchy i męczący powinnyśmy pić ciepłe mleko z miodem i masłem.

Kaszel w ciąży – leki

Jakie leki możemy przyjmować w czasie, gdy kaszel w ciąży, przeradza się w dość poważną infekcję górnych dróg oddechowych? Zatem dla kobiet w ciąży większość syropów dostępnych bez recepty jest bezpiecznych. Bez obaw można, więc tutaj sięgnąć po Flegaminę, Mucosolvan, Ambrosol oraz różnego rodzaju syropy ziołowe.

Należy bezwzględnie unikać takich środków, które zawierają kodeinę. Trzeba też wykluczyć antybiotyki. Gdy infekcja trwa dłużej niż dwa tygodnie, powinnyśmy udać się do lekarza, bo może ona oznaczać coś poważniejszego.

Was this helpful?

0 / 0