Kazania i homilie dla dzieci i dorosłych

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo często czują się zagubieni. Szukają pomocy u bliskich, terapeutów, psychologów, czy wróżek… Dostrzegamy jednak, że również coraz częściej poszukują pomocy, spokoju oraz, przede wszystkim, wyciszenia w Kościele. Wspólna modlitwa pomaga się uspokoić, a odpowiednio ułożone kazania dają nadzieję na lepszą przyszłość. Warto też pamiętać, że w dwudziestym pierwszym wieku są kazania i homilie dla dzieci i dorosłych, dlatego każdy, niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

Zdarzają się jednak osoby, które Kościół przeraża, wydaje się im, że prawdy przekazywane przez księdza są nudne, nijakie i nie mają nic wspólnego z życiem codziennym. Ale to nieprawda! Kazania i homilie dla dzieci i dorosłych poruszają wiele różnych tematów, Msze Święte stają się coraz bardziej interesujące, a księża coraz bardziej ludzcy – minęły bowiem czasy, gdy stali na mównicy i krzyczeli o tym, że telewizor to zło, a komputer jest dziełem szatana.

Nie warto więc rezygnować z duchowego oczyszczenia. Intrygujące jest to, że kazania i homilie dla dzieci i dorosłych coraz częściej przybierają formę rozmowy z wiernymi, tak więc każdy może powiedzieć o tym co go boli, wiedząc, że będzie zrozumiany, że błędy zostaną wybaczone. Dlatego też osoby, które już raz wybrały się do kościoła, wysłuchały kazania (nawet jeśli to była niemiła okazja, jak na przykład pogrzeb i były to kazania pogrzebowe) to zostały w tej wspólnocie na dłużej, ponieważ zrozumiały, że tu jest prawdziwa pomoc i oczyszczenie.

W starożytności ludzie chodzili do świątyń, by poprosić o lepszą przyszłość, złożyć dary. By odnaleźć spokój, przeżyć swoiste katharsis udawali się natomiast do teatru. Teraz właśnie świątynie są coraz częściej oblegane przez ludzi szukających oczyszczenia duchowego. Mimo że mówi się o kryzysie wiary, to jednak coraz więcej młodych osób zaczyna chodzić do kościoła, wiedząc, że to im pomoże odnaleźć się w tym świecie, w którym każdy zapomina o prawdziwych wartościach, goniąc za pieniądzem. Zapomina o przyjaciołach, rodzinie, miłości… Także o wspólnocie.

Idąc do kościoła otrzymuje się to wszystko na nowo, wiara i nadzieja zostają przywrócone, a dobrze powiedziane kazania pomagają znaleźć światełko w tunelu zwanym życiem.

Was this helpful?

2 / 1