Kiedy mówimy „Kocham Cię”

Kiedy mówimy "Kocham Cię"

„Kocham cię” to najpiękniejsze słowo, pełne magii i uczuć, przepełnione ciepłem i nieznaną siłą, dającą każdemu człowiekowi wiele szczęścia. Zazwyczaj jest zatwierdzeniem miłości, odpowiedzią na niepewność i wyznanie uczuć. Bywa jednak wdzięcznością, szacunkiem oraz miłością dziecięcą do matki. Słowo „kocham cię” ma wielką moc i potrafi zdziałać cuda, połączyć ludzi, a także ratować życie. Ma wiele twarzy, a czasem boli z powodu niespełnienia. „Kocham cię” to dwa słowa zawierające w sobie tysiące innych słów, których nie trzeba dodawać, bo każdy je doskonale rozumie.

Gdy wypowiadamy słowa „kocham cię” do matki lub ojca, dziękujemy im za życie ,którym nas obdarowali, za naukę oraz mądrość, której nauczyli oraz miłość, którą okazywali nam każdego dnia. Będąc jeszcze dzieckiem, nie zdajemy sobie do końca sprawy z siły i znaczenia tych słów, widzimy, że sprawiają one rodzicom ogromną radość i uśmiech na twarzy. Stając się dorosłym człowiekiem poznajemy znaczenie i moc jaką posiadają słowa „kocham cię”. Wiemy już kiedy ich użyć, w jakim celu i do kogo. Kierując je do rodziców, uświadamiamy im, że mimo iż prowadzimy już własne życie jako dorośli ludzie, nadal jesteśmy blisko i wciąż o nich myślimy. Pragniemy nimi wypełnić pustkę jaką wypełnił się dom po naszym odejściu i zapewnić ich, że mimo iż opuściliśmy rodzinne kąty, nigdy nie opuścimy rodziców.

Kiedy to mamy występujemy w roli rodziców słowa „kocham cię”, kierowane do naszych dzieci mają na celu nauczyć ich miłości i jej znaczenia, ciepła i umiejętności przekazywania bliskiej osobie tego co czujemy. Jeśli dzieci zaznają rodzicielskiej miłości i nauczą się ją okazywać, nie będą w przyszłości ludźmi skrytymi i zamkniętymi w sobie. Zrozumieją jak wiele można dać okazując komuś uczucia przez same słowa i gesty. Zostając rodzicami tak bardzo kochamy własne dzieci, że moglibyśmy powtarzać im o tym bez końca, a i tak nie uda nam się pokazać jak silna jest nasza miłość do nich. Gdy mówimy naszym dzieciom jak bardzo ich kochamy, sprawiamy, że czują się bezpieczne i ważne dla nas, wyróżniamy je tym samym wśród innych ludzi, kiedy to jeszcze nie rozumieją kto jest dla nas najważniejszy i najbliższy. Miłość poprzez słowa „kocham cię” oraz gesty w formie przytulania i pocałunków to najpiękniejsze i najdroższe co dziecko może otrzymać od rodziców. Dzięki miłości i one gdy dorosną okażą ja innym ludziom, gdyż będą jej nauczone, a także przekażą swoim dzieciom z podwójną siłą. Nie ma piękniejszej miłości niż miłość matki i dziecka.

Jednak prócz miłości rodzicielskiej istnieje równie piękna i silna, miłość do drugiej osoby. Na naszej drodze pojawia się bowiem tzw. druga połowa, na której widok czujemy dziwne ciepło. Zawstydzamy się i zastanawiamy po cichu o co chodzi i skąd te dziwne mrowienie? Mimo iż pojawiła się na chwilę, nie przestajemy o niej/nim myśleć, a im bliżej poznajemy tym mocniejsze jest uczucie, którego nie potrafimy sobie wytłumaczyć. Nie można po prostu przestać, nie można z niej się wyleczyć, zaczynamy kochać drugiego człowieka, który z osoby obcej staje się nam najbliższą. Poznajemy się z dnia na dzień, a uczucie rośnie, sprawiając iż czujemy się szczęśliwi. Gdy już jesteśmy pewni, że to osoba przy której chcemy spędzić resztę życia, wypowiadamy magiczne słowa „kocham cię”. Niby tylko dwa słowa, a dają drugiej osobie świadomość jak stała się ważna i droga, że od dziś nie jest już sama, bo jest przy niej ktoś kto bardzo kocha i pragnie zostać na zawsze. Partnerzy obdarowując się słowami „kocham cię”, postanawiają bez słów być po prostu razem i kochać się bezgranicznie.

Miłość to najpiękniejsze uczucie jakie może łączyć ludzi, często okazywana gestami gdyż słowa o wiele trudniej wymówić. Jednak to słowa pozostają na zawsze w naszej pamięci i pozwalają nam się czuć wyjątkowym jako syn, matka czy żona. Wyjątkowym i ważnym, bo obdarowano nas słowami „kocham cię”, najpiękniejszymi jakie człowiek jest w stanie wypowiedzieć.

Was this helpful?

6 / 0