Koktajl truskawkowy

Truskawka to doskonały owoc do wykorzystania. Zwłaszcza w okresie letnim, kiedy można go stosować do wszelkich ciast, galaretek, czy koktajli owocowych. Jest więc doskonałym afrodyzjakiem. Truskawkę wykorzystuje się świetnie w przemyśle kosmetycznym do wszelkiego rodzaju balsamów do ciała pod prysznic i po kąpieli.

Koktajl truskawkowy – przepisy

Koktajl truskawkowy z mlekiem

Składniki:

– 30 dekagramów truskawek, – 5 dekagramów cukru, – 1/2 litr mleka, – 50 mililitrów śmietany kremówki, – 2 dekagramów cukru pudru.

Sposób przygotowania:

Łączymy wszystkie składniki i miksujemy, następnie nalewamy do pucharków, wstawiamy do lodówki na około 5 minut i podajemy natychmiast.

Koktajl truskawkowy z alkoholem

Składniki:

– 150 gram cukru, – 150 gram wódki, – Truskawki.

Sposób przygotowania:

Truskawki zmiksować blenderem na gładką masę. Zmiksowanych powinno wyjść 1/2 litra. Następnie dodać cukier i miksować razem z truskawkami, na koniec wlać wódkę i jeszcze minutę miksować. Gotowy koktajl rozlać do ozdobnych szklaneczek i ładnie udekorować.

Koktajl truskawkowy z jogurtem

Składniki:

– 250gram truskawek, – 250 mililitrów greckiego jogurtu lub jogurtu naturalnego, – 1 lub 2 łyżeczki miodu, – 25 mililitrów skruszonego lodu.

Sposób przygotowania:

Owoce wrzucić do blendera lub rozdrobnić mikserem. Dodać miód, jogurt i skruszony lód. Ponownie zmiksować.

Koktajl truskawkowy dietetyczny

Składniki:

– Pół kilograma truskawek, – 1 litr mleka, – 1 łyżeczka cukru.

Sposób przygotowania:

Truskawki umyć i obrać. Następnie pokroić na części i wrzucić do blendera, zmiksować powoli dolewając mleka oraz dosypując cukier.

Koktajl truskawkowy – kalorie

Koktajl truskawkowy zawiera w sobie 75 kcal w 100 gramach.

Was this helpful?

0 / 0