Goniąc za modą staramy się posiadać wszystko co mają inni i daje im to powód do dumy. Nie zastanawiamy się nad tym, czy tego chcemy, czy nam potrzebne lub czy na pewno dodaje nam to uroku. Nie zastanawiamy się nad tym, gdyż moda dyktuje swoje warunki i każdy za nią podąża. Najdłużej modne i nieprzemijające jest tatuowanie ciała i piercing, który dotyka każdą młodą osobę. Kobiety uwielbiają kolczyki, jednak dziś nie robią ich tylko w uszach, a także w pępku, łuku brwiowym, a nawet w języku. Pewnie nie raz kusiło was, jednak strach nie pozwalał na podjęcie decyzji. Zastanawiacie się zapewne jak wygląda taki kolczyk w języku, czy to boli, jak się przekłuwa język i ile to kosztuje. U innych wygląda fajnie ale jak można się z tym, całować, jeść czy rozmawiać? Pytań na ten temat jest wiele, a ja postaram się na większość z nich odpowiedzieć, by pomóc wam podjąć właściwą decyzję.
Gdzie zrobić kolczyk w języku?
Jeśli zapragniesz kolczyka w języku, powinnaś wybrać się do specjalisty w salonie kosmetycznym, który posiada profesjonalny sprzęt i duży wybór kolczyków. Zwróć uwagę na sterylizację narzędzi i czystość panującą w salonie, to ważne, by wszystko przebiegło prawidłowo. Nigdy nie próbuj przekuwać sobie języka sama, gdyż może dojść do poważnego uszkodzenia nerwu, utraty smaku i zakażenia.
Kolczyk w języku – cena
Przekłucie języka nie jest drogie, gdyż cena klaruje się od 30 – 40 zł. Jednak musisz jeszcze zakupić specjalny kolczyk do języka, którego koszt wynosi około 60 – 70zł. Zwróć uwagę by kolczyk był wykonany z tytanu, jeśli nie posiadają takiego w salonie, kup kolczyk w innym salonie lub sklepie jubilerskim.
Kolczyk w języku – gojenie
Język po przekłuciu, może być nawet do kilku tygodni opuchnięty, co spowoduje odrobinę problemów z wymową, możesz lekko seplenić. Język przez pierwsze dni, może lekko krwawić, jeśli jednak zostanie źle przekłuty, może dojść do zakażenia i z okolicy rany wydzielać się krew z ropą. Wtedy należy natychmiast zgłosić się do salonu w którym został przekłuty język, w celu uzyskania dalszych wskazówek. Jeśli jednak utracimy zmysł smaku, należy natychmiast wyciągnąć kolczyka, gdyż został nieprawidłowo przekłuty. Smak powinien wrócić, wraz z gojącą się raną. Niestety przekłuwanie języka to nie zabawa, a dość poważny zabieg, mogący przynieść wiele szkody. Po przekłuciu języka należy nie spożywać zimnych ani gorących posiłków oraz napoi, gdyż będą podrażniały ranę i sprawią nieprzyjemny ból.
Jak długo goi się rana po przekłuciu języka?
Rana może goić się od kilku dni nawet do kilku miesięcy. Wszystko zależy od rodzaju przekłucia i jakości profesjonalizmu specjalisty. Nie można przewidzieć czasu gojenia, gdyż zazwyczaj jest kwestią indywidualną.
Kolczyk w języku – pielęgnacja
Miejsce przekłucia należy przemywać wodą utlenioną lub specjalnym preparatem zakupionym w salonie, przez cały okres gojenia się rany. Nie należy dotykać miejsca przekłucia (tylko w konieczności), gdyż może dojść do zakażenia. Pamiętaj o czystych dłoniach gdy przemywasz ranę. Nie wolno zrywać ani dotykać strupków, które mogą się tworzyć wokół rany. Zdrapywanie i odrywanie ich, może spowodować babranie się rany, dłuższe gojenie, a nawet blizny. Niestety należy zrezygnować z solarium, sauny, a nawet basenu, na czas gojenia się rany
Czy kolczyk w języku przeszkadza w mowie, całowaniu lub innych czynnościach?
Język zaraz po przekłuciu puchnie, co sprawia iż utrudnia mowę i uniemożliwia na jakiś czas całowanie, które może sprawiać ból. Z początku może też przeszkadzać w buzi i sprawiać dziwne wrażenie, jakby wciąż się coś miało w ustach. Mowa i całowanie jest kwestią przyzwyczajenia, choć kolczyk może być wyczuwalny dla partnera.
Pamiętajmy decydując się na przekłucie języka by zapoznać się z wszystkimi konsekwencjami i zagrożeniami jakie się z tym wiążą. Czasami pogoń za modą, może narobić wiele szkód i uszkodzić nasze zdrowie.
Was this helpful?
1 / 0