Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci są dziś popularną formą zabawy oraz spędzania czasu w przedszkolu, szkole czy z nianią. Kolorować mogą dzieci początkujące oraz te, które potrafią sprawnie posługiwać się kredką, utrzymując ją w rączce i poruszając po kartce. Z początku nie raz przekroczą linie postaci bądź rysunku ale z czasem, dzięki ćwiczeniom ich prace będą dokładniejsze i odpowiednio dobrane kolorystycznie. Dziecko początkujące nie potrafi dobrać odpowiednio kolorów i obrazek pokoloruje przypadkową kredką, która będzie leżała pod ręką. Jednak z czasem ćwicząc i kolorując stanie się sprawniejsze oraz zdobędzie umiejętność posługiwania się w rączce kredką, ołówkiem czy też farbkami. Rączka będzie sprawniejsza i z czasem coraz dokładniejsza. Dla dziecka kolorowanki to nie tylko ćwiczenia ale też nauka i świetna zabawa. Kolorując uczy się kolorów, poznaje różne postaci, zwierzęta i roślinki. Kolorowanie jest dla niego świetną zabawą i pomysłem na spędzanie czasu w deszczowe lub chłodne dni.

Kolorowanki dla dzieci online

Kiedy dziecko jest już starsze (około 2 roku życia) i zwykłe kolorowanki z kiosku zaczynają go nudzić, możesz pokazać mu kolorowanki online. Znajdziecie tam obrazki inne niż w sklepach, ulubione postacie z bajek, najfajniejsze zwierzątka i rozmaite rośliny. Dziecko nie tylko nauczy się obsługi komputera ale i będzie miało świetną zabawę. Kolorowanki online nie tylko mają duży wybór, pozwalają dziecku bawić się kolorami, zmieniać decyzję co do koloru i kolorować dany obrazek tyle razy ile maluch ma ochotę. Poczuje się nie tylko doroślejszy, bo zasiądzie przed komputerem, a będzie również mógł sam decydować co ma ochotę pomalować. Jego najciekawsze lub ulubione prace możesz wydrukować i powiesić w ramce albo na lodówce. Maluch poczuje się doceniony, a ty zachęcisz go tym samym do kontynuowania zabawy. Kolorowanki online wprowadzą twoje dziecko w świat komputera nie od strony gier, a edukacji, gdyż zacznie na kolorowankach, a gdy będą już zbyt łatwe, zaciekawią go inne rzeczy i trudniejsze zadania.

Pewnie zastanawiacie się czym się różnią malowanki online od kolorowanek online? Mogłoby się wydawać iż to jedno i to samo, a jedynie pokrewna nazwa. Jednak malowanki i kolorowanki łączy ze sobą obrazek, który dziecko ma za zadanie pomalować lub pokolorować. Jeśli wybierzemy malowankę online, wybierzemy sobie jakiś obrazek przy którym otworzy nam się paleta kolorów, które mamy do wyboru przy malowaniu. Dziecko klikając na kolor, wybiera barwę i za pomocą myszki maluje obrazek przesuwając myszką w wybranych kierunkach. W ten sposób maluje obrazek własnoręcznie. Tak więc na czym polega kolorowanie? Wybierając kolorowankę tego samego obrazka, również otrzymamy paletę kolorów, jednak klikając na barwę nie kolorujemy własnoręcznie za pomocą myszki, klikamy miejsce, które ma się zapełnić na dany kolor. Kolorowanki są zdecydowanie łatwiejsze i przeznaczone dla młodszej grupy dzieci.

Co dają kolorowanki nam rodzicom?

Dzięki kolorowankom online zaoszczędzamy czas i pieniądze. Nie musimy biegać po sklepach i szukać nowego wydania kolorowanki z np. Kubusiem Puchatkiem, gdyż wchodzimy w kolorowanki online i wybieramy nie tylko ulubioną postać naszego dziecka. Mamy również do wyboru obrazek z ulubioną postacią z bajki, na jednym gra w piłkę, na drugim pływa w basenie, a na trzecim uśmiecha się radośnie. Dziecko wybiera obrazek na jaki ma w danej chwili ochotę. Poza tym malowanki dają naszym pociechą ogromny rozwój intelektualny, obserwujemy ich wyobraźnię, pamięć, spostrzegawczość oraz sumienność.

Zaobserwujmy, czy kolorowanka została dokończona, czy dziecko koloruje dokładniej i bardziej pomysłowo. Pokazujmy mu coraz trudniejsze obrazki i zachęcajmy do podjęcia wyzwania w kolorowankach zawierających wiele elementów. Dla młodszych dzieci są również kolorowanki z przykładowym sposobem użycia kolorów. Dziecko obserwując gotowy obrazek, koloruje własny ucząc się przy tym odpowiedniego użycia kolorów oraz pamięci.

Kolorowanki dla dzieci do drukowania

Zbiór wielu kolorowanek dla dzieci można znaleźć pod tym adresem:

Was this helpful?

0 / 0