Kosmetyki dla dzieci

kosmetyki-dla-dzieci_m-4479242Kosmetyki, które do niedawna kojarzyły się wyłącznie z kobiecą kosmetyczką i zabiegami służącymi poprawie wyglądu od jakiegoś czasu są też stosowane przez mężczyzn i dzieci. W ostatnim przypadku nie chodzi oczywiście o szminki, perfumy, dezodoranty i kremy pod oczy ale o produkty pielęgnacyjne, pomagające utrzymać odpowiednie nawilżenie, zapobiegać podrażnieniom i leczyć powstałe zmiany skórne, na przykład potówki. W kosmetyczce młodego człowieka wbrew pozorom winno się znajdować wiele pozycji, począwszy od specjalnego mydełka, płynu do kąpieli, lub żelu pod prysznic i szamponu, poprzez krem na co dzień, na słońce, na wiatr i zimno, na podrażnienia skóry, na wysypki i tym podobne. Kosmetyki dla dzieci to ogromnie duży wachlarz produktów, któremu – jak ze wszystkimi artykułami dziecięcymi – niezwykle ciężko się oprzeć. Mimo wszystko, warto mieć na uwadze, iż maluchowi bardziej przydadzą się mniejsze zasoby sprawdzonych akcesoriów, niźli cały magazyn jeszcze nie otwartych tubek i pojemniczków oraz dozowników.

Kosmetyki dla dzieci

kosmetyki-dla-dzieci-alergikow_m-6091144

Na co dzień używa się kilku produktów, ażeby skóra malucha była w pełni zadowolona. Są to przede wszystkim akcesoria do kąpieli i te, które są przeznaczone do użytku po wyjściu z wody, wśród nich oprócz płynów kąpielowych i żeli do mycia ciała wyróżnić można z pewnością oliwkę, tudzież mocno nawilżający krem do działa zapobiegający wysuszeniu skóry. Aby uchronić dziecko przed przeziębieniem należy wmasowywać krem w ciepłym pomieszczeniu i robić to bardzo sprawnie. Warto mieć również na uwadze, że w przypadku mokrych włosów, to one stają się najważniejsze po wyjściu z wody i należy je porządnie wysuszyć. Kosmetyki dla dzieci na szczęście nie obejmują żadnych pozycji do stylizacji włosów, dzięki czemu do ich pielęgnacji wystarczy tylko szczotka lub grzebień, a w przypadku dziewczynek z dłuższymi włosami, miłym akcentem będą także gumki, spinki, wsuwki i klamry. Zarówno akcesoria, jak i szczotki do włosów należy dobierać głównie z uwagi na ich długość. Rozczesywanie długich i gęstych włosów zwykłym grzebieniem będzie nie tylko bardzo czasochłonne, ale i może sprawić ból, w związku z czym lepiej w takim przypadku posługiwać się szczotką, o dużej powierzchni gumowej, na której umieszczone są „kolce”.

Kosmetyki dla dzieci – jakie?

Kosmetyczkę młodego człowieka uatrakcyjniają przede wszystkim opakowania, zapachy, kształty, umieszczone wizerunki ulubionych bohaterów, lub zabawki ukryte w kartonowych pudełkach, w które zapakowane są kosmetyki. Dzięki takim chwytom marketingowym rodzice i bliscy kupują więcej kosmetyków dziecięcych, a najmłodsi mają dużo większą radość z codziennej kąpieli, mogąc się myć wśród gęstej piany, pachnącej gumą balonową lub ulubionym owocem. Zabawki, które nadają się do stosowania podczas kąpieli również stają się coraz bardziej atrakcyjne. Podobnie jak kosmetyki dla dzieci często posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak zmiana koloru po zamoczeniu, czy świecenie po zetknięciu z taflą wody w wannie. Pozwala to zamienić nawet nielubiane zazwyczaj mycie włosów w świetną zabawę, zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Was this helpful?

0 / 0