Krem pod oczy

Ciąża to czas radosny. Jednakże jest on też powiązany z pewnymi trudnościami czy wręcz z wyrzeczeniami. Otóż w czasie ciąży trzeba wyjątkowo uważać na to co jemy, w co się ubieramy a także to jakich kosmetyków do upiększania czy pielęgnacji ciała używamy na co dzień. Nasza skóra jest wtedy wyjątkowo podatna na podrażnienia. Możemy też tym samym, zaszkodzić maleństwu które nosimy pod sercem.

Krem pod oczy w ciąży

Wiele kobiet będących w ciąży zastanawia się nad tym czy może farbować wtedy włosy? – tak ale tylko naturalnymi barwnikami. Pozostałe są zbyt toksyczne i mogą źle wpłynąć na dziecko. Inne z pań zadają zaś pytanie o to, czy mogą bezpiecznie stosować kremy pod oczy, kremy rozjaśniające, kremy na zmarszczki gdy jesteśmy w ciąży? Jest to dla nich ważne, bo chciałyby wyglądać w tym czasie niemniej atrakcyjnie niż poza ciążą. Na to pytanie nieco szczegółowiej odpowiemy w tym artykule.

Otóż tak, drogie przyszłe mamy. Możecie stosować Wasze niezawodne i ulubione kremy pod oczy, rozjaśniające a nawet te przeciwzmarszczkowe (pytanie tylko po co, skoro ciąża dodaje Wam niepowtarzalnego uroku…). Jedyny warunek – możecie jest stosować tylko wtedy gdy są to kremy delikatne, a na ich ulotkach nie ma przeciwwskazań do stosowania, to nie mamy się czego obawiać. Jeśli jednak chcemy stosować kremy, bo nasza cera tego wymaga, to warto jest się skonsultować z lekarzem i z nim omówić działanie kremu oraz ewentualne działania nie pożądane.

Krem pod oczy ma za zadanie rozjaśnić cerę, zwłaszcza jeśli mamy tendencję do tak zwanych “worków” i cieni pod oczami, które nie są zbyt estetyczne.

Krem pod oczy rozjaśniający

Kremy rozjaśniające mają podobne działanie, choć można je stosować na całej twarzy, wszystkie zaskórniki i pękające naczyńka staną się bledsze, przez co mniej widoczne, natomiast kremy na zmarszczki mają za zadanie ujędrnić naszą skórę, krem taki wnika głęboko w skórę regeneruje ją, przez co odmładza, bo skóra staje się dużo bardziej napięta, elastyczna.

Skład kremów mało się różni, tak więc wypisujemy dla waszej wiadomości skład kremu pod oczy firmy AA (firma ta produkuje kosmetyki antyalergiczne, tak więc warto jest ich używać, zwłaszcza jeśli jesteśmy w ciąży), oto skład:

  • Witamina A i E, które zapewniają elastyczność i gładkość.
  • Wyciąg z rumianku, który zmniejsza zaczerwienienie skóry.
  • Alantoina i d-pantenol, które działają kojąco i znacznie łagodzą podrażnienia naszej skóry.

Was this helpful?

0 / 0