Które z popularnych wśród milionerów hobby pasuje do Ciebie?

popularne hobby

Kolekcjonowanie dzieł sztuki? A może zagraniczne podróże? Ekstremalne sporty? Czy wędkowanie w najdalszych zakątkach świata? Hobby milionerów mogą przyprawiać o zawrót głowy. Gdy nie ograniczają nas środki finansowe, świat stoi otworem. Majątek daje możliwości uprawiania hobby niedostępnego dla przeciętnie zarabiającej osoby. Czy aby na pewno? Przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych hobby wśród milionerów.

Od początku pandemii COVID-19 majątek dziesięciu najbogatszych osób na świecie urósł łącznie dwukrotnie. Co ciekawe, w tym okresie niemal codziennie pojawiał się nowy milioner. W gronie kazusów znajdują się m.in.: Elon Musk, Jeff Bezos, Bernard Arnault, Mark Zuckerberg, Steve Ballmer czy Warren Buffett. Oprócz zarabiania pieniędzy doceniają także wartość wolnego czasu, który spędzają tak jak lubią.

Milionerzy kochają ekskluzywny sport

Narciarstwo to ulubiona rozrywka bogatych i sławnych. Zamożne osoby najczęściej posiadają własne domy w znanych górskich kurortach. Kto kocha narciarstwo? To m.in. osobowość telewizyjna i brytyjski pisarz kulinarny Heston Blumentha czy Bruce Springsteen – amerykański kompozytor, gitarzysta i piosenkarz.

Zamożne osoby wybierają także lekcje latania samolotem lub helikopterem. To jedno z ulubionych hobby amerykańskiego biznesmena, filantropa i sportowca – Williama Barrona Hiltona.

Bill Gates i aktor Clint Eastwood lubują się w rozgrywkach golfowych. Część potentatów wybiera wędkowanie.

  – Hobby powinno być relaksujące i zapewniać spokój ducha. Takie właśnie jest wędkowanie. Umożliwia odpoczynek, skupienie się na jednej czynności i koncentrację na chwili obecnej. Wędkowanie daje możliwość spotkań w niewielkim gronie i kameralnych rozmów – mówi Remigiusz Kopiej, właściciel Corona Fishing. – Na rynku nie brakuje sprzętu z górnej półki, docenianego przez prawdziwych koneserów. Dostępne są m.in. ręcznie robione przez rękodzielników wędki. Ekskluzywne i nietypowe gadżety przyciągają hobbystów. Do ich produkcji stosowane są komponenty znanych światowych marek – dodaje.

W Polsce wśród prominentów nie brakuje miłośników łowienia ryb. Wśród nich można znaleźć byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsę, czy dobrze znanych aktorów Andrzeja Grabarczyka i Olafa Lubaszenkę.

Sporty wodne na topie

Zamożni konsumenci często oddają się sportom wodnym. Według TheRichest wypożyczenie jednego jachtu może przynieść do 5000 dolarów dziennie. Forbes wskazuje natomiast, że jednorazowy zakup sporej wielkości jachtu może kosztować nawet 50 milionów dolarów.

Co ciekawe, aż 38 proc. zamożnych osób posiada łódź i używa jej do cotygodniowych wycieczek, zwykle z rodziną, ale także z przyjaciółmi i współpracownikami. 68 proc. używało swoich łodzi do różnych sportów wodnych, takich jak: narty wodne, trampoliny wodne, wędkarstwo, pływanie lub żeglarstwo.

 – Dane pokazują, że wędkarstwo jest popularnym hobby wśród zamożnych osób na całym świecie. Jednakże Polacy także kochają wyjazdy do rodzimych kurortów, gdzie w ciszy i spokoju mogą oddać się relaksowi – twierdzi Remigiusz Kopiej, właściciel Corona Fishing. – Zauważamy też zwiększony popyt na ręcznie wyrabiane wędki z dodatkowymi zdobieniami czy inicjałami – dodaje.

Jakie jeszcze hobby cenią zamożni ludzie?

Kolekcjonowanie dzieł sztuki. Obrazy sprzedawane są na aukcjach nawet po kilkaset milionów dolarów. Do znanych miłośników dzieł należą m.in. amerykański aktor Leonardo DiCaprio czy królowa pop Madonna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby niektóre z tych hobby, np. wędkarstwo, stało się także naszym. A może już jest?

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0