Kuba Wojewódzki

kuba-wojewodzki-2

„Kuba Wojewódzki” to bardzo znany i kontrowersyjny talk – show, prowadzony przez (jak sama nazwa wskazuje) Kubę Wojewódzkiego, dziennikarza muzycznego, radiowego, felietonistę i showmana.

Kuba Wojewódzki Show

Program pojawił się na antenie telewizji Polsat w 2002 roku. Na tejże antenie emitowano go do czerwca 2006 roku, natomiast od września talk – show pojawia się już na antenie telewizji TVN. Czas trwania każdego z odcinków to 60 minut, a program jest dozwolony dla widzów, którzy mają ukończone szesnaście lat.

Kuba Wojewódzki – kontrowersje

Talk – show z założenia ma być skandalizujący i kontrowersyjny, dlatego często pojawiają się ataki ze strony różnych środowisk. Formuła programu wykorzystuje często wulgaryzmy, treści ocierające się o pornografię, nie brak także różnych docinków w stronę środowisk konserwatywnych i prawicowych. Pojawiały się także elementy stronnicze, stanowiące nawet agitację i propagandę polityczną. Taka formuła programu skutkuje nieraz karami za naruszanie norm społecznych. Najbardziej głośną i znaną aferą była wypowiedź zaproszonej do programu dziennikarki Kazimiery Szczuki, parodiująca i wyśmiewająca prezenterkę Radia Maryja – Magdalenę Buczek. Za tę wypowiedź telewizja Polsat dostała karę od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w wysokości 500 000 złotych.

Kuba Wojewódzki – goście

Do każdego z programów Kuba Wojewódzki zaprasza dwoje gości (czasem jako jeden gość może pojawić się również para, tak że w sumie bywa troje gości) i gościa muzycznego, który na końcu programu wykonuje jeden utwór. W niektórych edycjach pojawiały się również rozmaite (zazwyczaj humorystyczne) reportaże z terenu oraz przeglądy prasy, do których zapraszani byli artyści, dziennikarze, politycy, celebryci.

Na przestrzeni czasu pojawiły się także dwa odcinki specjalne – w jednym z nich ukazana była sesja dla miesięcznika „Playboy”, która miała miejsce w studiu programu, drugi zaś w czerwcu 2007 roku ukazał się odcinek, w którym zaprezentowano Festival Dwa Gołębie 2007, na którym zaproszeni goście (którzy kiedyś już brali udział w programie Wojewódzkiego) śpiewali znane piosenki. Każdy występ poprzedzała krótka rozmowa z danym wykonawcą.

Was this helpful?

1 / 0