Kwasy omega-3

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Wiele się mówi na temat kawasów omega-3 (zwanych również kwasami tłuszczowymi n-3). Mogliśmy zdobyć o tym informacje na lekcjach biologii, słyszymy o tym w telewizji, w każdym programie o gotowaniu, jak również w artykułach, które służą temu, by ludzie dowiedzieli się, co jest dla nas zdrowe, dobre i na co należy zwracać uwagę. Kwasy tłuszczowe omega-3 to nienasycone kwasy tłuszczowe, których ostatnie wiązanie podwójne w łańcuchu węglowym znajduje się przy trzecim od końca atomie węgla.

Kwasy omega-3 – działanie

Kwasy te pełnią bardzo ważną rolę w odżywianiu człowieka. Zaliczyć można do nich następujące kwasy: linolenowy, eikozapentaenowy, jak również i dokozaheksaeowy. Kwasy omega-3 mają bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Uważa się, że mają one działanie przeciwnowotworowe, zwłaszcza jeśli chodzi o raka piersi, okrężnicy i prostaty. Kwasy tłuszczowe omega-3 spowalniają proces starzenia się komórek, a więc człowiek dzięki nim może dłużej pozostać młody, zarówno duchem jak również i ciałem.

Kwasy omega-3 – dieta

Osoby chorujące na serce również powinny zwrócić uwagę na ten cenny składnik diety, którym są bez wątpienia kwasy omega-3. Powodują one zmniejszenie ryzyka wtórnych i pierwotnych zawałów serca. Również duże znaczenie mają te związki w zapobieganiu i łagodzeniu zapaleniom stawów. Wszystkie osoby, które wprowadzą suplementację kwasami omega-3 po pewnym okresie odczują znaczną poprawę. To, o czym każdy powinien pamiętać, to fakt, że w organizmie kwasy tłuszczowe omega-3 i kwasy tłuszczowe omega-6 wzajemnie ze sobą konkurują i trzeba wiedzieć, jakie stosować w nich proporcje. Kwasy omega-6 ułatwiają produkcję prostaglandyn, a więc hormonów prozapalnych, z kolei zaś kwasy omega-3, działają na stany zapalne hamująco. Tak jak w każdym przypadku, tak również i w tym nadmiar kwasów może mieć zgubne skutki. Trzeba więc dokładnie wiedzieć, co zastosować i w jakich ilościach, by wszystko działo się jak należy.

Kwasy omega-3 – występowanie

Gdzie należy szukać takich kwasów omega-3? Oczywiście we wszelkiego rodzaju tłuszczach spożywczych. Olej z łososia, olej lniany, olej rzepakowy, sojowy, oliwa z oliwek, czy olej słonecznikowy, to najczęstsze produkty, które ten kwas zawierają. Poza tym warto również zwrócić uwagę na majonez, masło kakaowe, olej kokosowy, czy inne tego typu produkty. Uważa się, że kwasy omega-3 mają zbawienna rolę w zachowaniu młodości. Stosując je człowiek czuje się dobrze, jest pełny sił, energii i chęci do życia. Poza tym, później pojawiają się u niego zmarszczki, oznaki starzenia i zmęczenia. W każdej aptece można zakupić taki zestaw kwasów omega-3, który na pewno pomoże zarówno paniom, jak również i panom.

Warto inwestować w to co dobre, zdrowe i uniwersalne. Nic innego nie dam nam tyle wigoru, pięknego wyglądu i wspaniałego samopoczucia. Zamiast faszerować się podejrzanymi specyfikami mającymi zapewnić nam wieczną młodość, a które są nic nie znaczącymi chemicznymi wynalazkami, warto postawić na produkt, który jest sprawdzony i którego w naturze jest pod dostatkiem. Atrakcyjna cena, duży wybór i możliwość otrzymania tego, na czym człowiekowi tak naprawdę najbardziej zależy. Chcesz być piękna? Chcesz czuć się zawsze młodo? Pragniesz mieć stale siłę do życia, do zabawy i do aktywnego trybu? Postaw na kwasy tłuszczowe omega-3, które z całą pewnością dadzą Ci to wszystko, o czym tylko marzysz i co tylko chcesz. Taki mały produkt, a tak wiele może! Pomóż sobie być osobą wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju! Teraz możesz nią zostać! Zacznij tylko stawiać na to, co dobre i sprawdzone!

Was this helpful?

0 / 0