Ładna dziewczyna

ladna-dziewczyna_m-2371565O gustach się nie dyskutuje – to prawda. Są jednak cechy, które sprawiają, że ktoś się podoba lub nie. Istnieją kanony urody, które potrafią nam powiedzieć: ładna dziewczyna lub brzydka.

Przede wszystkim ładna dziewczyna to dziewczyna zadbana. Chodzi tu nie tylko o to, by miała najmodniejsze ciuchy i fryzurę – chodzi przede wszystkim o czystość, higienę. Dziewczyna, która ma się podobać, musi mieć czyste włosy i zadbaną cerę. W dzisiejszych czasach nie jest to trudne, a jednak wiele z nich zapomina o potrzebie dbania o siebie – nadchodzi dzień, gdy stwierdzają: jestem brzydka! I w żaden sposób nie próbują tego zmienić. Nikt nie jest brzydki! Trzeba o siebie dbać, nie wolno się zaniedbywać.

Istotne jest też to, że ładna dziewczyna to taka dziewczyna, która się uśmiecha – nie każdy w to wierzy, ale istnieją naukowe dowody, że bardziej nam się podobają twarze radosne, uśmiechnięte, nawet jeśli nie są one klasycznie piękne.

Oczywiście, każdy ma też swoje bardziej konkretne zasady jak powinna wyglądać ładna dziewczyna. Dla wielu chłopaków jest to długowłosa blondynka, ale to nie oznacza, że zaraz należy się farbować! Istotne jest bowiem to, czy ktoś się dobrze czuje w swojej skórze. Kolejną cechą charakteryzującą ładne dziewczyny jest pewność siebie – wyprostowane plecy, uniesiona głowa, sprężysty krok. Ktoś, kto siebie lubi, nie może być brzydki.

Warto też wiedzieć, że ładna dziewczyna unika tandety – to, że każdy obejrzy się za dziewczyną w stylu gwiazdki porno nie znaczy wcale, że jest ona ładna – możliwe, że dla niektórych będzie pociągająca, ale tylko seksualnie. Długie tipsy i lateks odbierają uroku – nie są one seksowne, a tandetne. Nie wywołują zainteresowania, a jedynie żałosne uśmieszki.

Trzeba zauważyć, że modelki (czyli teoretycznie najładniejsze dziewczyny) nie są nigdy szczególnie piękne – mają po prostu ciekawe, charakterystyczne rysy. Dbają o siebie i lubią swoje ciało. Są także radosne, potrafią cieszyć się życiem. Na tym polega piękno. Wiadomo przecież nie od dziś, że prawdziwe piękno wypływa prosto z serca, z duszy. Osoba o brzydkim charakterze nigdy nie będzie prawdziwie ładna.

Was this helpful?

6 / 1