Majka Jeżowska – piosenki dla dzieci

majka-jezowska-2013

Majka Jeżowska to bardzo znana polska piosenkarka, jej domeną są przede wszystkim piosenki dla dzieci. Majka to wokalistka o bardzo ciepłym i miłym głosie, oraz niezwykłej energii estradowej. Majka Jeżowska urodziła się w Nowym Sączu, 25 maja 1960 roku. Pierwszą nagrodę za śpiewanie zdobyła już w roku 1978, na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.

Majka Jeżowska – piosenki dla dzieci

Pomimo tego, że artystka z powodzeniem nagrywa płyty dla „starszych” odbiorców, największe uznanie zdobyła jako twórczyni piosenek dla dzieci. Za pisanie piosenek dla najmłodszych zabrała się twierdząc, że polska twórczość piosenek dziecięcych jest uboga i często nie najlepszych lotów. Ponadto chciała również nagrać utwory dla swojego syna. Z tych właśnie przyczyn Majka Jeżowska od lat pisze i wykonuje bardzo popularne piosenki dla dzieci. Jej pierwszy znany utwór dla dzieci to piosenka „A ja wolę swoją mamę” z tekstem cenionej poetki Agnieszki Osieckiej. Majka wydała również płytę pod tym samym tytułem, która okazała się dużym sukcesem.

Dla odróżnienia swojej działalności piosenkarskiej dla dzieci od twórczości „dorosłej” artystka przyjęła właśnie imię Majka, choć naprawdę ma na imię Maria. Inne bardzo znane piosenki Majki Jeżowskiej dla dzieci to „Wszystkie dzieci nasze są”, „Dłonie”, „Najpiękniejsza w klasie” oraz wiele innych.

Majka Jeżowska jest Kawalerem Orderu Uśmiechu (przyznawanego przez dzieci) oraz Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.

Kliknij w link aby pobrać piosenki Majki Jeżowskiej.

Majka Jeżowska – A ja wolę moja mamę

Najpopularniejszą piosenką Majki dla dzieci jest utwór „A ja wolę moją mamę”, do której słowa napisała niezapomniana Agnieszka Osiecka. Poniżej przybliżamy jej tekst.

„A ja wolę moją mamę” – tekst piosenki

Pewnego razu Kinga spotkała wikinga mieszkał na obrazku, zrywał się o brzasku i zwiedzał wielkie morza i Kindze było go żal A ja wolę moją mamę co ma włosy jak atrament złote oczy jak mój miś i płakała rano dziś Pewnego dnia Dorota znalazła w lesie kota wzięła więc go do domu zamiast dać byle komu i świetnie się bawili i w zgodzie sobie żyli A ja wolę moją mamę co ma włosy jak atrament złote oczy jak mój miś i płakała rano dziś A ja wole moją mamę co ma włosy jak atrament złote oczy jak mój miś może się uśmiechnie dziś A ja wolę moją mamę co ma włosy jak atrament złote oczy jak mój miś

może się uśmiechnie dziś

Was this helpful?

1 / 0