Malowanie oczu

Każdą kobietę, by było jej łatwiej życiu, czeka wiele nauki i wiedzy do zdobycia. Jej celem jest bycie widoczną, błyszczącą i istotną osobą w towarzystwie, o której każdy będzie pamiętał . Żadna z nas nie lubi być szarą myszką, której nikt zbytnio nie zauważa, wolimy gdy się o nas mówi, oczywiście same pozytywy. Jednak zadanie nie jest w cale łatwe, gdyż by wyróżniać się z tłumu pięknych kobiet, musimy poznać sztukę makijażu lub wydać fortunę na specjalistów.

Co jednak, jeśli nie bardzo wiemy jak się do tego zabrać lub kompletnie się do tego nie nadajemy? Malowanie oczu kredką, cieniami, czy malowanie oczu eyelinerem nie jest takie znów łatwe. Często firmy kosmetyczne urządzają w drogeriach pokaz wizażu, w których uczęszczają panie z widowni. Warto na taki pokaz się wybrać, by poznać odpowiednie dla naszego typu cery kosmetyki oraz kolorystykę odpowiadającą naszej urodzie. Pani wizażystka, robiąc nam profesjonalny makijaż, podpowie parę sztuczek, pokaże co z czym połączyć i co warto podkreślić. Doradzi kilka kosmetyków kolorowych, które jeśli wydadzą ci się zbyt drogie (danej firmy prowadzącej pokaz), zawsze możesz odszukać odpowiedniki w tańszych markach kosmetycznych.

Bogatsze o nową wiedzę, pędzimy więc do domu, by spróbować wykonać własny makijaż na nas samych lub przyjaciółkach. Co jest najważniejsze w makijażu? Oczy, będące dla wielu zwierciadłem duszy, odpowiednio podkreślone, zawsze przyciągną męską uwagę.

Malowanie oczu krok po kroku

Oto kilka propozycji ciekawego makijażu oczu:

DRAPIEŻNY MAKIJAŻ DLA ODWAŻNYCH

Zaczynamy od nałożenia na całą górną powiekę i wewnętrzny kącik oka białego, dobrze kryjącego cienia, najlepiej matowego. Następnie wzdłuż górnej linii rzęs, malujemy czarną kredką, wyrazistą kreskę, wyciągając delikatnie, aż po za zewnętrzny kącik oka. Tak by kreska wychodziła delikatnie na zewnątrz, jednak nie dochodziła do końca wewnętrznego kącika oka. W ten sposób pomalowane oko, wyda się większe i bardziej drapieżne. Kreskę malujemy również wzdłuż dolnej linii rzęs, tak by dolna kreska z górną połączyły się w jednym punkcie. Bierzemy drobny, płaski pędzelek i nakładamy odrobinę matowego cienia w odcieni czerni. Rozcieramy nim kreski, nadając im kształt rozmytych smug . Wychodzimy bardziej na zewnątrz niż sięgały kreski. Tym samym pędzelkiem i cieniem, zarysowujemy załamanie powieki górnej. Białym cieniem rozetrzyj zewnętrzne granice czarnego cienia. Ostatni krokiem jest nałożenie intensywnej czerwieni (koniecznie matowej by pasowała do całości), między białym, a czarnym cieniem na powiece. Nakładamy czerwony cień wyłącznie na zewnętrzną połowę powieki i starannie rozcieramy wszystkie trzy kolory, by przenikały kolejno w siebie.

SEKSOWNY MAKIJAŻ NA IMPREZĘ

Rozpoczynamy od pomalowania całej powieki cieniem w kolorze złotawym perłowym, lekko połyskującym. Zewnętrzny kąt oka przyciemniamy czarnym matowym cieniem, rozpoczynając od środka powieki, ciągnąc przy linii rzęs, aż ku końcu kącika oka. Następnie nanosimy po skosie, tuż przy czarnym cieniu , cień w kolorze perłowego fioletu. Miękkim pędzelkiem lub pacynką, rozcieramy delikatnie wszystkie granice między cieniami, tak by zlewały się w jedną całość. Nie rozcieramy w załamaniu powieki. Pozostałą cześć powieki w wewnętrznym kąciku, pokryj delikatnie złotawym cieniem. Czas na dolną powiekę oka, którą do połowy malujemy fioletowym cieniem i delikatnie rozcieramy. Drugą zaś połowę , wewnątrz kącika oka rozświetlamy migoczącym białym pyłkiem lub wcześniej użytym złotawym cieniem. Wewnętrzną część dolnej powieki pomaluj białą kredką (zrób kreskę nie na powiece, a wewnątrz, na tzw. linii wodnej oka). Wytuszuj rzęsy czarną maskarą i gotowe.

KILKA CENNYCH PORAD

Pasujące kolory cieni do danego koloru oczu:

Oczy niebieskie – zieleń, fiolet, brąz, ecru, biel, czarny, delikatny róż Oczy zielone – niebieski, brąz, miedź, ecru

Oczy brązowe – zieleń, błękit, róż, ecru, biel

Warto pamiętać, by makijaż był zawsze odpowiednio dobrany do okazji.

Do pracy: delikatnie podkreślone oczy, stworzenie makijażu lekkiego, podkreślającego jedynie naszą urodę (piękne oczy lub usta, nigdy oba jednocześnie).

Na wieczór: makijaż oczu powinien być zdecydowanie mocniejszy niż za dnia, cienie bardziej wyraziste i uwodzicielskie, pięknie podkreślone oczy, wytuszowane rzęsy, nie pozwolą nikomu o sobie zapomnieć.

Na randkę: nigdy mocny makijaż oczu, mężczyźni lubią oczy piękne z natury, a nie pod toną cieni i innych wynalazków, pomóż więc naturze i podkreśl je delikatnie (wytuszuj tak, by rzęsy wydawały się naturalnie długie i gęste. Na górnej powiece narysuj eyelinerem, czarną kreskę wzdłuż linii rzęs).

Was this helpful?

0 / 0