Malowanki dla dzieci

kolorowanki dla dzieci

Malowanki dla dzieci dziś proponują bogatą gamę uwielbianych przez dzieci bajek, postaci z kreskówek, zwierzątek, kwiatków i innych przyjaznych dziecku obrazków. Dzieci w pewnym wieku uwielbiają malować, chętnie sięgają po kredki, papier i rysują, malują, a na koniec wycinają. Tworzą laurki, wycinanki o obrazki dla mamy bądź taty, którzy mają ich całą kolekcję na lodówce. Wszystkie piękne, kolorowe i niepowtarzalne, a co najważniejsze stworzone przez nasze dzieci, które włożyły w nie serce. Jednak w pewnym momencie kończą się pomysły, a zwykłe malowanki z kiosku, nudzą się i nie są już ciekawe, a proste i nudne. Dziecko znudzone siedzi w kącie z brakiem pomysłów i smutną miną. Co wtedy? Czym zainteresować dziecko, które uwielbia malować?

Malowanki dla dzieci online

Warto zajrzeć do Internetu, który nie tylko da nam malowanki z ukochanych bajek naszych dzieci, ale i w roli głównej będą ich ulubione postaci. Internet proponuje nam wiele rodzajów malowanek dla dzieci, łatwiejszych i trudniejszych, dla odpowiedniej grupy wiekowej oraz z wybranej dziedziny np. roślin, zwierząt, bajek itp. Możemy znaleźć wszystko, a przynajmniej większość rzeczy, które wymyśli sobie nasze dziecko. Tym razem nie tak prędko skończą nam się pomysły, więc będziemy zadowoleni, a nasze dzieci będą szczęśliwe gdyż wraz z ich rozwojem dostarczymy im ulubionego zajęcia na odpowiednim poziomie. Wybierzemy malowanki z mniejszą ilością szczegółów bądź tę z większym stopniem trudności i gamą kolorystyczną.

Malowanki to doskonałe ćwiczenie dla dzieci w każdym wieku. Rozwijają pamięć, wyobraźnię oraz myślenie dziecka, ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową jak i ćwiczą sprawność dłoni oraz palców. Uczą dzieci cierpliwości, wykonywania danej pracy (np. rysunku) do końca, wszystkich barw i ich odcieni, kształtów oraz postaci np. zwierząt, roślin, zawodów itp. W zależności od tego co dziecko lubi i maluje. Dzieci korzystając z dużego wyboru malowanek online, poszerzają swoje zainteresowania i poznają nowości. Malowanki online, nie tylko sprawiają dziecku radość i pozwalają na świetną zabawę ale i uczą obsługi komputera, co ułatwia dziecku późniejszą pracę na komputerze. To świetna zabawa powiązana z nauką, nie tylko dla samych dzieci, bo przecież i rodzice mogą się świetnie bawić malując wraz z dzieckiem. To dobry sposób spędzenia wspólnie czasu, co dziecku sprawi podwójną radość.

Malowanki dla dzieci darmowe

By pokazać dziecku iż jesteśmy dumni z malowanki wykonanej na komputerze, wydrukujmy ją i oprawmy w ramkę lub zwieśmy na lodówce, można też ustawić ją jako wygaszacz albo tło ekranu. Dzieci poczują iż ich praca została doceniona i zachęcą się do kontynuowania, by sprawić rodzicom większą radość. Dla nas rodziców malowanki są bezpieczną formą zabawy w Internecie oraz edukacyjną dla naszych pociech. Dzięki pokolorowanemu obrazkowi w Internecie, możemy wyczuć dziecka nastrój. Nie musimy się martwić, że dziecko przybiegnie z płaczem, bo nie ma niebieskiego koloru kredki, czy skończyła mu się gumka. W komputerze, korzystając z malowanek online, mamy bogatą gamę kolorów kredek, farbek itp. w zależności od wyboru dziecka. Malowanki nic nas nie kosztują, a ulubioną postać dziecko może pomalować kilka razy na dowolne kolory.

Każdy rodzic musi sam zdecydować czy pozwoli skorzystać dziecku z malowanek w Internecie, które są jednym z niewielu bezpiecznych źródeł zabawy oraz edukacji.

Malowanki dla dzieci do drukowania

Największy zbiór malowanek w internecie znajdziemy na tej stronie:

Was this helpful?

1 / 0