Modlitwa Jezu ufam Tobie

Modlitwa Jezu ufam Tobie

Świat pędzi nieubłaganie, a my chcąc osiągnąć sukces, zdobyć pieniądze i karierę pędzimy razem z nim. Często w tym codziennym zamieszaniu zapominamy o wartościach wpajanych nam od dziecka – o miłości do bliźnich, ale też o miłości do… Boga. W niedzielę nie mamy czasu iść do kościoła, ponieważ jest jedyny wolny dzień od pracy i robimy wtedy zakupy. Wieczorem jesteśmy tak zmęczeni, że nie mamy czasu uklęknąć nawet chwilę przy łóżku i powiedzieć kilka prostych słów, tak od serca, płynących prosto z głębi naszych umysłów.

Jednak nie czujmy się potępieni ani źli. Życie jest dziwne, każdy czasem popełnia błędy. Bóg jest miłością i miłuje każdego, kto okazuje mu miłowanie. Dlatego zamiast się zamartwiać pomyślmy, co można zrobić, by sytuację poprawić. Jednym z lepszych rozwiązań jest nauczenie się wybranej modlitwy – najlepszy wybór to modlitwa Jezu ufam Tobie.

Modlitwa Jezu ufam Tobie jest bardzo prosta, to tylko kilka słów, które łatwo wchodzą do głowy, a mówią o tym, o czym mówić nie zawsze sami z siebie potrafimy. Modlitwa Jezu ufam Tobie odkrywa więc najgłębsze sekrety naszego serca, naszej świadomości. Poprzez nieskomplikowanie łatwo daje się zapamiętać.

Jednak nie obawiajmy się – jeśli mamy kiepską pamięć, możemy również odczytać tekst modlitwy z kartki – Bóg nie będzie zły, jeśli zrobimy to z serca, z najszczerszym przekonaniem o słuszności naszej przyszłości, o błędach przeszłości. Jeśli naprawdę chcemy się zmienić, stać się lepszymi ludźmi – po prostu się módlmy, używając najprostszych słów, mówiąc: Jezu ufam Tobie i wierząc w to, będąc gotowymi na wszystkie boskie decyzje.

Warto też wiedzieć, że istnieje również pieśń Jezu ufam Tobie, będąca praktycznie tymi samymi słowami, jednak udoskonalonymi wspaniałą linią melodyjną. Śpiewając człowiek zawsze jest szczery, a jednocześnie staje się szczęśliwy – może więc warto Panu coś zaśpiewać, zamiast recytować formułki? Wtedy głębiej w sobie poczujemy naszą wiarę, nasze przekonanie o sensie postępowania.

Niezależnie od tego jak postanowimy się modlić – róbmy to, bowiem wiara w Boga pomaga przetrwać na tym świecie, uspokoić się, nie brać udziału w tej bezsensownej gonitwie. Najważniejsze jest bowiem szczęśliwe życie pozagrobowe – zadbajmy o nie, zadbajmy o zbawienie naszej duszy.

Was this helpful?

6 / 2