Mycie okien

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Czyste okna to lepszy widok na świat. Zazwyczaj za mycie okien bierzemy się na wiosnę, ciesząc się nadchodzącym słońcem, ciepłym i świeżym powietrzem. Wykonując wiosenne porządki czyścimy również okna, które zazwyczaj pochłaniają nas na długi czas i nie zawsze uzyskujemy upragniony efekt.

Mycie okien – detergenty Dziś na naszym rynku mamy dostępnych wiele produktów ułatwiających nam mycie okien, oto kilka z nich: ○ Ajax, ○ Clin, ○ Vegan, ○ Mr Muscle, ○ Soluvert, ○ specjalne ścierki, ○ odpowiednie szczotki, gąbki,

○ ściągaczki i wiele innych.

Mycie okien – sprzęt Co jest nam potrzebne do mycia okna? 1. Płyn do mycia okien. 2. Miska z ciepłą wodą i odrobiną płynu do mycia naczyń,. 3. Dobrej jakości myjka.

4. Ręczniki papierowe.

Jak umyć okna?

Mycie okien zaczynamy od wewnętrznej strony okna, gdyż jest mniej brudna i nie zabrudzi tak mocno wody. Moczymy wybraną ściereczkę w wodzie z płynem i czyścimy wszystkie szyby, ramy okien, a także parapety. Pamiętajmy by co jakiś czas gąbkę płukać. Gdy okna już wyszorujemy, wszystko wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym. Następnie bierzemy płyn do mycia okien, spryskujemy okna i rozprowadzamy ręcznikiem papierowym. Wycieramy szybę do sucha.

Mycie okien – porady

Mycie okien bez smug

Aby podczas mycia szyb nie były widoczne żadne smugi należy umyć szyby w roztworze wody z octem. Proporcje to 8 wody: 1 octu. Roztwór wykonujemy w misce lub co wygodniejsze, przelewamy do butelki ze spryskiwaczem. Do mycia okien roztworem używamy papierowych ręczników.

Polerowanie okien

Po umyciu okna można je wypolerować używając do tego gazety. Wszystkie smugi znikną, a okna będą lśniły blaskiem. Zaleca się również mycie okien woda z kilkoma kroplami gliceryny. Ważne! Okna myjemy w dni nie słoneczne i nie deszczowe.

Was this helpful?

0 / 0