Na co zwrócić uwagę planując zakup lodówki

zakup nowej lodowki jak wybrac odpowiednia

Planując zakup lodówki sprawdzamy przede wszystkim jak będzie ona pasować do naszej kuchni. Jakie powinna mieć wymiary, jaki kolor i design oraz w którą stronę powinny otwierać się drzwi. Sprawdzamy także klasę energetyczną oraz inne energooszczędne rozwiązania, które sprawią, że eksploatacja lodówki będzie nas kosztowała jak najmniej.

Przykładem nowoczesnej chłodziarko-zamrażarki, która sprawdzi się w każdej przestrzeni kuchennej jest 3-drzwiowa lodówka Haier A3FE742CMJ o wysokiej klasie energetycznej E. Dzięki praktycznemu rozwiązaniu obustronnego montażu drzwi, możemy ją postawić w dowolnym miejscu w kuchni. Uwagę zwraca ciekawa i praktyczna trzydrzwiowa konstrukcja, składająca się z głównych drzwi lodówki i 2 szuflad zamrażarki, która nie tylko efektownie wygląda, ale jest także efektywna energetycznie, pozwalając zaoszczędzić nawet do 30% energii. Jak to możliwe? Ergonomiczna konstrukcja szuflad Easy Access zapobiega wydostawaniu się z nich zimnego powietrza przy otwieraniu, co zmniejsza straty energii. Ponadto, szuflady zamrażarki Easy Access to szybki i łatwy dostęp do zamrożonych produktów, ale także znacznie większa wygoda przeglądania zawartości zamrażarki w porównaniu do lodówek dwudrzwiowych. Inne udogodnienia lodówki to system jasnego oświetlenia na całej tylnej ścianie który ułatwia nam wkładanie i wyjmowanie produktów z lodówki oraz stylowe półki wykonane z wytrzymałego szkła, które znacznie ułatwiają utrzymanie czystości we wnętrzu chłodziarki.

Bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny

Poza energooszczędnością ważnym kryterium wyboru lodówki jest utrzymanie dobrej jakości przechowywanych w chłodziarce produktów, a przez to bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny. Warto zatem zwrócić uwagę czy wybrana przez nas lodówka ma rozwiązania eliminujące zarazki które mogą znacząco skrócić okres przydatności pożywienia do spożycia. Warto tu wspomnieć o innowacyjnym systemie antybakteryjnym ABT zastosowanym w lodówce Haier A3FE742CMJktóry wykorzystując płytkę z dwutlenku tytanu oraz światło ultrafioletowe, usuwa aż 99,9 % bakterii z wnętrza chłodziarki, zapewniając nam dobrą jakość produktów.

Dłuższa świeżość produktów

Kolejną ważną cechą lodówki są rozwiązania, które pozwalają przechowywać rożne rodzaje produktów w optymalnych dla nich warunkach wilgotności i temperatury, co znacząco pozwala przedłużyć świeżość naszego pożywienia i zatrzymać w nich cenne składniki odżywcze. Warto zatem sprawdzić czy wybrana przez nas lodówka ma specjalne strefy, przeznaczone na przykład na przechowywanie warzyw i owoców, czy mięsa i wędlin.

Wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami w tym zakresie może się pochwalić lodówka Haier A3FE742CMJ. Posiada ona szereg specjalnych stref do przechowywania różnego rodzaju żywności. Funkcja MyZone umożliwia łatwe dostosowanie temperatury, w przedziale od -3°C do +5°C, w zależności od tego, jakie produkty mają w niej być przechowywane. Dostępne opcje obejmują ustawienia przystosowane do przechowywania warzyw i owoców, mięsa i serów, produktów przeznaczonych do rozmrożenia, owoców morza czy artykułów do szybkiego schłodzenia. Instant Cool to z kolei wydzielona komora lodówki pozwalająca na szybkie obniżenie temperatury do – 10 stopni  w celu schłodzenia napojów lub produktów spożywczych tuż przed ich podaniem. Chłodziarka Haier wyposażona jest także w specjalną aluminiową tacę Fresher Pad, która przyspiesza proces zamrażania produktów zachowując przy tym konsystencję i wartości odżywcze żywności. Dodatkowym atutem tacy Fresher Pad jest możliwość szybkiego schładzania produktów poza lodówką, co ułatwia nam serwowanie ulubionych deserów, pucharków z lodami czy przystawek, takich jak tatar.

Funkcja automatycznego odszraniania chłodziarko-zamrażarki – Total No Frost

Jeśli chcemy uniknąć pracochłonnego rozmrażania lodówki, warto wybrać chłodziarkę z systemem Total No Frost (na przykład Haier A3FE742CMJ), która poradzi sobie z dokuczliwym szronem i lodem odkładającym się zazwyczaj wewnątrz standardowych urządzeń. Dzięki tej funkcji utrzymanie lodówki w czystości jest bardzo proste – wystarczy ją przetrzeć zwykłą ściereczką.

Cicha i niezawodna praca urządzenia

Wybierając lodówkę warto także zwrócić uwagę na jej cichą pracę i oferowany przez producenta okres gwarancji. Zastosowane w trzydrzwiowej lodówce Haier A3FE742CMJ innowacyjne rozwiązania w sprężarkach inwerterowych, redukują drgania podczas pracy urządzenia, co sprawia, że chłodziarka jest praktycznie niesłyszalna, a zarazem bardzo wydajna. Ważnym parametrem jest też 15-letnia gwarancja producenta na kompresor inwerterowy.

Was this helpful?

0 / 0

Dodaj komentarz 0