Nauka gry na gitarze

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Naukę gry na gitarze najlepiej zacząć stosując gitarę klasyczną. Jest łatwiejsza w obsłudze dla początkujących dzięki miękkim strunom ze sztucznego tworzywa. Taka budowa gitary powoduje, że palce nie bolą aż tak jak w przypadku gry na strunach metalowych gitary akustycznej. Nauka gry na gitarze dla początkujących

Należy pamiętać, aby nie korzystać ze starej gitary, która leżała przez lata gdzieś na strychu. Grając na takiej gitarze nie będziemy mogli jej odpowiednio nastroić i może ona mieć zniekształcenia brzmieniowe. Przeszkodzi nam to nie tylko w nauce ale i nieświadomi będziemy mieli wrażenie, że nie wychodzi nam za dobrze.

Wielkość gitary także ma bardzo duże znaczenie. Należy dobrać odpowiednią wielkość do wieku dziecka lub wielkości osoby uczącej się. W przypadku młodzieży i osób dorosłych, można użyć gitary standardowej wielkości, jednak w przypadku dzieci dorastających ( nawet do 12 lat), należy stosować gitarę ¾, która ma ona mniejsze pudło rezonansowe. Gitara z mniejszym pudłem rezonansowym pozwoli na prawidłowe trzymanie instrumentu, a to bardzo ważne przy nauce gry na gitarze, szczególnie u osób początkujących.

Nauka gry na gitarze – kurs, szkoła, nauczyciel? A może samemu?

Dla każdego początkującego, a dla wielu osób doskonalących talenty muzyczne dylematem jest wybór rodzaju nauki. Często wahamy się między nauką na kursie bądź wynajęciem indywidualnie nauczyciela. W przypadku dzieci do lat 12 zaleca się grę pod okiem odpowiedniego nauczyciela. W przypadku dzieci od lat 15 i osób dorosłych idealnym rozwiązaniem będzie gitarowy kurs, nawet w grupie co wiąże się z tańszymi kosztami. Pamiętajmy jednak, aby w przypadku kursu dopytać o szczegółowy plan zajęć, aby zaobserwować, czy faktycznie podnosi on stopień trudności w nauce i tym samym nasze gitarowe umiejętności.

Czego wymaga od nas nauka gry na gitarze? W nauce gry na gitarze podstawowe są trzy zasady: – cierpliwość, – brak odczuwania nudy,

– oraz dbałość o nasz instrument, aby służył nam jak najdłużej.

Rodzaje gitar: – klasyczna, – akustyczna, – elektryczna, – basowa,

– ukulele.

Was this helpful?

0 / 0