Nerwica wegetatywna

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

nerwica-wegetatywna_m-4510164Nerwica wegetatywna to ciężki rodzaj nerwicy, który występując u pacjenta nie dopuszcza do niego żadnych wyjaśnień czy tłumaczeń. Na nic więc wyjaśnienia lekarzy, że pacjentowi nic nie dolega, na nic leczenia na podstawie leków uspokajających czy też inne leki. Jedyne co może przynieść jakiekolwiek rezultaty to trening psychiczny mający na celu poradzenie sobie z lękami. I choć w chwili wyjścia pacjenta z gabinetu wszystko wydaje się jasne, on idąc do domu zastanawia się czy diagnoza nad nim postawiona jest słuszna? Niestety grupa osób chorujących na nerwicę wegetatywną jest spora, zgłaszają się oni bowiem do kardiologów, twierdząc iż maja chorobę wieńcową, a także zawał serca. Leczenie ich jest jednak znacznie gorsze niż w przypadku prawdziwej choroby wieńcowej. Przy tej formie dolegliwości pomagają wyłącznie leki nasercowe.

nerwica-wegetatywna-jelit_m-2607059 Nerwica wegetatywna – co to jest?

To ciężka choroba podczas której pod wpływem stresu oraz innych zaburzeń występujących na tle nerwowym pojawiają się zaburzenia innych układów np. układu krążenia, układu pokarmowego czy moczowego.

Nerwica wegetatywna – objawy – Lęk – Rozdrażnienie – Egocentryzm – Brak koncentracji uwagi – Zdenerwowanie – Trudności z zasypianiem – Duszności – Omdlenia – Czerwienienie się twarzy – Pocenie się – Biegunka – Wymioty – Wzdęcia – Bóle brzucha – Kołatanie serca – Nagłe osłabienie – Zawroty głowy

Objawy pokazują się u każdego chorego w inny sposób. Przez wszystkie lata życia mogą one przyjmować różną postać i zmieniać się co kilka lat. Objawy są bardzo uciążliwe i pojawiają się głównie w sytuacjach stresowych.

nerwica-wegetatywna-u-dzieci_m-9972064 Nerwica wegetatywna – przyczyny

Jakie są przyczyny jej powstawania? Z pewnością stres, ten typ nerwicy bowiem dotyka głównie osób, które żyją w ciągłym stresie i pośpiechu. Jeśli towarzyszy im każdego dnia napięcie nerwowe z którym sobie nie radzą ich problem już się rozpoczyna. Często się mówi iż na nerwicę wegetatywną narażone są osoby o charakterystycznych cechach osobowości tj. pedantyzm, wrażliwość. Często przyczyną występowania nerwicy wegetatywnej jest sytuacja rodzinna oraz zawodowa, gdyż to w pracy i domu przeżywamy wszelkie kłopoty najmocniej. Najczęściej nerwica dotyka kobiet, które są mniej odporne na stres i zamartwianie.

nerwica-wegetatywna-przyczyny_m-5581755 Nerwica wegetatywna u dzieci

Nerwica wegetatywna u dzieci występuje bardzo rzadko choć się zdarza. Jednak bardzo rzadko zdarza się dzieciom, częściej przytrafia się nastolatkom, które mają już więcej stresu choćby w szkole. Jeśli nerwica dotknie już dzieci, musza one mieć problemy w domu lub z samym sobą. Nerwica pojawia się również u mężczyzn, zazwyczaj podczas ich szczytu kariery zawodowej.

Nerwica wegetatywna- leczenie Nerwice bez pozytywnego nastawienia chorego, ciężko wyleczyć. Zazwyczaj leczy się ją psychotropami lub w sposób farmakologicznych. Jednak nie tylko sięgając po leki możemy się pozbyć nerwicy, warto również: • Unikać stresu, • Odpowiednia dieta (zdrowa), • Wysypiaj się, • Aktywność fizyczna, • Relaks,

• Stosuj ziołowe preparaty uspokajające.

Was this helpful?

0 / 0