Nie wiem czy go kocham

Nie wiem czy go kocham

Miłość jest skomplikowanym uczuciem, trudnym do opisania i wyjaśnienia. Posiada wiele definicji, jednak która jest prawdziwa? Miłość ma wiele twarzy i często bywa mylna, a może nie jest miłością? Czy miłość w ogóle istnieje? Jeśli tak, to jak ją rozpoznać i zatrzymać przy sobie?

Każdy z nas poszukuje miłości, pragnąc jej zaznać i być szczęśliwym. Jedni odnajdują ją bardzo wcześnie, a nawet za pierwszym razem, inni zaś szukają całe życie i choć pragną nie zawsze dostają. Nieliczni mijają miłość niezauważalnie, tracąc na zawsze lub spostrzegając gdy jest już zbyt późno. Szczęściarze trafiający na miłość bez pomyłek, wiążą się już na stałe, jednak czy im się udaje tę miłość zatrzymać? Czy to na pewno jest miłość czy może przyzwyczajenie?

Nie wiem czy go kocham

Zazwyczaj słyszymy wtedy „nie wiem czy go jeszcze kocham?” lub „kocham go ale nie wiem czy on kocha mnie?”. Wieloletni związek z pierwszym partnerem w pewnym momencie staje się monotonią i rutyną. Partnerzy zastanawiają się czy ich uczucie jest prawdziwe, bo skoro jest, to dlaczego wszystko w nich wygasło? Gdzie ta namiętność, nieplanowany seks, głębokie spojrzenia i czułe słowa? Zamiast tego, monotonia, nuda i przyzwyczajenie, które często mylimy z miłością.

Czy to znaczy, że jeśli do związku wkrada się nuda, nie jest on z miłości? Oczywiście, że nie, jest to po prostu kryzys, który tylko prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać i wzmocnić, by znów aż żarzyło miłością. Jeśli nie jesteśmy w stanie stawić mu czoła, poddajemy się i pozwalamy na rozpad związku, a nawet miłości. Wahanie czy się kogoś jeszcze kocha lub czy ten ktoś kocha nas, pojawia się nawet w najlepszych związkach, zazwyczaj w chwili kryzysu. Zdarza się i tak, że dana osoba jest panicznie zakochana i bojąc się utraty ukochanej osoby, zaczyna wątpić w jej miłość. To nic dobrego, przez takie zachowanie można miłość stracić.

Jednak negatywne myśli, pełne strachu i obawy przychodzą same i nie pozwalają skupić się na tym co istotne, na miłości i partnerze naszego życia. Miłość w przypadku każdego ma swoje etapy, zaczyna się od wielkiej i grzmiącej lawiny uczuć, ogromnego pragnienia, tęsknoty i strachu przed utratą. Z czasem staje się wsparciem, przyjaźnią, tolerancją, zaufaniem, bliskością, namiętnością i zrozumieniem, która prowadzi zakochanych przed ołtarz i stawia przed kolejnym etapem.

Co się zmienia? Wszystko, nadchodzi etap kryzysów, pierwszych kłótni, monotonii, pełnego zrozumienia, wsparciem w każdej sytuacji, zagubienia i wahania, etap, który nie łatwo przejść mimo iż jest przedostatnim i trwa najdłużej. Bojąc się utraty bliskiej osoby gubimy się i popełniamy błędne decyzje, które zamiast nam pomóc, szkodzą. Warto w chwilach wahania i nękania przez pytania „czy ja go jeszcze kocham?”, wrócić do czasów gdy się poznaliście i przypomnieć sobie za co jesteście razem tyle czasu, co cię rozkochało w drugiej osobie i sprawiło, ze zaszliście tak daleko.

Nie wiem, czy go jeszcze kocham

Niestety – nawet najbardziej gorąca miłość, jeśli nie pielęgnowana, gaśnie i umiera. Każdy związek potrzebuje zainteresowania, troski, pielęgnacji i fascynacji by mógł być wciąż silny i wyjątkowy. Jeśli zasiadasz właśnie przed kartką papieru i wypisujesz sobie wady i zalety waszego związku lub próbujesz odpowiedzieć sobie na pytanie „czy ja go kocham?”, weź pod uwagę wszystko czym cię obdarował, co się w tobie zmieniło dzięki niemu, czy częściej byłaś szczęśliwa czy też może nie, za czym tęsknisz gdy go nie ma, czy może w ogóle nie tęsknisz? Prawdziwa miłość nie powinna się kończyć wiec jeśli ci na niej zależy, walcz, bo warto, nawet jeśli miałabyś się pomylić, będziesz pewna, że spróbowałaś i zrobiłaś wszystko co było w twojej mocy.

Co świadczy o tym, że nadal go kochasz, a on kocha ciebie?

  • Tęsknicie za sobą, mimo iż się na siebie gniewacie, a jedno z was wyszło niecałą godzinę temu.
  • Choć często macie odmienne zdanie, umiecie ustąpić sobie i nie macie z tym problemu.
  • Niecierpliwie oczekujecie wspólnych wieczorów, tylko we dwoje.
  • Macie wspólne plany na przyszłość.
  • Seks wciąż sprawia wam wiele radości i powoduje dreszcze.
  • Oddalibyście drugiej połowie wszystko, mimo iż sami nie wiele macie.
  • Nie powiecie na partnera złego słowa, a gdy ktoś będzie próbował go oczernić, obronicie go pełną piersią.
  • Mimo braku czasu dla siebie, staracie się być razem w każdej możliwej chwili.
  • Mówicie o sobie poważnie i przyszłościowo.

Warto zwracać uwagę na drobne sygnały, które mogą wiele znaczyć i odpowiedzieć na większość waszych pytań. Rzadko przestaje się kogoś kochać bez przyczyny, jednak warto jej szukać po obu stronach, bo nikt nie jest bez winy. Związek potrzebuje stałego zaangażowania w jego rozwój, jeśli o tym nie zapomnicie, będzie zawsze kwitł pełnią namiętności i ciepła.

Mając natomiast wątpliwości czy pytania, usiądźcie z partnerem i szczerze porozmawiajcie zamiast się zadręczać, bo kto inny powie wam prawdę i lepiej doradzi niż wy sami.

Was this helpful?

1 / 2