Nieprzyjemny zapach z ust

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Nieprzyjemny zapach z ust może zdarzyć się każdemu, jednak są również przypadki osób, którym zdarza się on bardzo często i utrudnia codzienne życie. To z pewnością nic przyjemnego, a tym bardziej ogromne utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Nieprzyjemny zapach z ust utrudnia nam kontakty z innymi ludźmi, pozbawia nas także szans na znalezienie dobrej pracy bądź też odnalezienie partnera życiowego. Tak więc warto zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi z ust i przestać się tym zadręczać. Często osoby zmagające się z nieprzyjemnym zapachem z ust izolują się i zamykają w sobie, kilka sytuacji sprawia iż poddają się i godzą ze swoim losem. Tak być nie musi, wszystko można zmienić, a tym bardziej nieprzyjemny zapach z ust.

Nieprzyjemny zapach z ust – objawy – suchość w ustach, – brak śliny w ustach, – dokuczająca chrypka, – powstałe kamienie w migdałkach, – nieprzyjemne pieczenie języka, – flegma lub gęsta ślina w ustach, – biały lub żółty nalot na języku, – niesmak w ustach, – problemy z przełykaniem, – alergia,

– niestrawność.

Nieprzyjemny zapach z ust – przyczyny Najważniejsze w pokonaniu brzydkiego zapachu z ust jest znalezienie jego przyczyny. Osoby czujące nieprzyjemny zapach podejrzewają zazwyczaj osobę cierpiącą na tę dolegliwość o nie mycie zębów lub psujące się zęby. Przyczyn jednak może być o wiele więcej i zupełnie mogą nie przyjść nam do głowy: – choroby migdałów, – zła dieta, zawierająca zbyt duża ilość białka, – złe pH w jamie ustnej, – suchość w ustach, – brak płynów w organizmie, – działanie skutków ubocznych przy zażywanych lekach, – próchnica, – psujące się zęby, – nieodpowiednie środki do higieny jamy ustnej, – stan zapalny dziąseł, – palenie papierosów, – kamień nazębny, – krwawiące dziąsła, – infekcja bakteryjna np. gronkowiec, – wrzody, – zaparcia, – dysbioza flory bakteryjnej.

W momencie wykluczenia i znalezienia przyczyny nie świeżego oddechu z ust, należy przejść do zastosowania skutecznej metody, która pomoże ci zwalczyć tę dolegliwość. Zacznij od stworzenia optymalnych warunków dla powstania świeżego oddechu.

Nieprzyjemny zapach z ust – leczenie 1. Skutecznie nawilż jamę ustną. 2. Staraj się utrzymać właściwe pH jamy ustnej (żuj gumę do żucia po posiłkach czy kawie). 3. Zmień dietę na zdrowszą i odpowiednią dla ciebie. Oczyść swój organizm. 4. Zadbaj o polepszenie trawienia. 5. Poradź się swojego dentysty.

6. Nie kamufluj brzydkiego zapachu, walcz z nim na stałe!

Was this helpful?

0 / 0